Tarnobrzeżanie wicemistrzami Podkarpacia

Drużyna Urzędu Miasta Tarnobrzeg zajęła drugie miejsce w rozegranym w Łańcucie – V Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącej Sejmiku Podkarpackiego Teresy Kubas-Hul. W finale imprezy nasza drużyna przegrała minimalnie (0:1) z reprezentacją powiatu sanockiego.

Reprezentacja Tarnobrzega po zwycięstwach z Urzędem Marszałkowskim (2:1) i Leżajskiem (3:1) i remisie z Krosnem (2:2) zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie eliminacyjnej. W półfinale rywalem tarnobrzeżan była ekipa Jarosława, którą nasi pokonali 1:0.

W finale imprezy po niezwykle zaciętej walce nasz zespół minimalne, bo 0:1, uległ reprezentacji powiatu sanockiego.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w naszym teamie był zdobywca czterech bramek Paweł Sabat, na co dzień radca prawny w tarnobrzeskim magistracie.

Oprócz niego w drużynie wicemistrzów występowali: Łukasz Ordon, Przemysław Smoliński (kapitan), Michał Złotek, Janusz Wójcikowski, Marcin Sokołowski, Mirosław Szewc, Mariusz Dadia, Maciej Adamowicz, Sylwester Szczepocki, Zbigniew Krząstek, Dariusz Furman i Wojciech Malicki.

– Drużyna Tarnobrzega, która debiutowała w turnieju, była czarnym koniem imprezy – stwierdził Marek Grzesik, prowadzący imprezę – znany rzeszowski dziennikarz radiowy.

foto&info: UM Tarnobrzeg