W Tarnobrzegu powstanie żłobek

Samorząd tarnobrzeski jako jedyny z Podkarpacia otrzymał dofinansowanie w ramach rządowego programu „Maluch”. Dzięki dotacji w Przedszkolu Integracyjnym nr 9 do końca października 2012 roku, powstanie żłobek.

Minister Pracy i Polityki Społecznej w trzeciej turze drugiej edycji otwartego konkursu ofert na finansowe wspieranie gminnych projektów dotyczących rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH”, wyłonił 25 ofert, na łączną kwotę dotacji 3.229.780 zł.

Wśród ofert, które otrzymały dofinansowanie znalazł się projekt zgłoszony przez samorząd tarnobrzeski dotyczący adaptacji istniejącego Przedszkola nr 9 na żłobek. Koszt zaplanowanych prac to 82 tys. zł, z czego 24 600 zł z własnej kasy dołoży samorząd. Dofinansowanie dotyczy pierwszego etapu zaplanowanych prac.

Na początku przyszłego roku, w następnej edycji programu, Tarnobrzeg będzie ubiegał się o kolejne środki na dalsze prace. Po przekształceniu przedszkola w żłobek, będzie mogło do niego uczęszczać nawet 80 dzieci.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content