Dzwonił na policję „dla jaj” teraz grozi mu areszt lub grzywna

Tarnobrzescy policjanci zatrzymali 20 – letniego ” dowcipnisia”, który dwukrotnie wzywał Policję do zdarzeń, których nie było.

Policjanci z Zespołu Interwencyjno – Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu zostali powiadomieni, w sobotnią noc, o pobiciu mężczyzny w rejonie stacji paliw ” Shell”. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli we wskazany rejon.

Będąc na miejscu funkcjonariusze nie potwierdzili takiego zdarzenia, a widok policjantów wyraźnie wystraszył stojącego nieopodal młodego człowieka, który zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg. Po krótkiej chwili został on zatrzymany. To 20 – letni mieszkaniec Tarnobrzega.

Młody człowiek nie umiał racjonalnie wytłumaczyć powodu ucieczki jak również co robi w tej części miasta. Policjanci nabrali podejrzeń i sprawdzili numer telefonu 20- latka. Okazało się, że z jego telefonu komórkowego zgłaszano pobicie.

Mężczyzna został przewieziony do jednostki policji celem wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. Funkcjonariusz ustalił, że kilka tygodni temu z tego numeru telefonu zgłoszono również pobicie, którego nie było.

20 – latek został w tej sprawie przesłuchany. Przyznał się do bezpodstawnego wzywania Policji. Jak tłumaczył ” zrobił to dla jaj …”.

Za popełnione wykroczenie sprawca wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu kara aresztu do 2- miesięcy, ograniczenie wolności lub grzywna.

źródło: policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content