Zakończył się remont ul. Zakładowej

Ponad 642 tysiące złotych kosztował gruntowny remont kluczowej dla inwestorów ulicy Zakładowej w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. We wtorek uroczyście oddano nową ulicę i symbolicznie przecięto wstęgę.

Pomimo, że do 30 września br. stalowowolskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o., miało czas na wykonanie remontu ulicy Zakładowej, to we wtorek dokonano uroczystego odbioru nowo wyremontowanej ulicy. Radości z remontu oczywiście nie kryją kierowcy i władze Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie Oddział w Tarnobrzegu.

– Bardzo dziękujemy za remont tej drogi, bo jak łatwo zauważyć, ruch na niej jest dość spory. Jako, że przybywa nam inwestorów, więc ten ruch ciągle będzie rosnąć. Z panem prezydentem rozmowa była krótka. Od razu na spotkaniu podjął decyzję co do remontu, który został przeprowadzony w bardzo krótkim czasie. Pan Burmistrz Nowej Dęby widząc, że Prezydent Tarnobrzega zrobił łącznik z Wisłostradą, postanowił, że on zrobi łącznik z drogą krajową. Nowi inwestorzy potrzebują nowych dróg. To hasło zostało wypełnione treścią – mówił Paweł Stawowy, z-ca dyrektora tarnobrzeskiego Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu S.A..

– Województwo Podkarpackie najlepiej realizuje drogi w Polsce. Przyjęliśmy dobry kierunek realizacji, tak jak Prezydent Tarnobrzega, który dobrze przygotowuje projekty, które mogą być szybko realizowane – mówił Marszałek Województwa, Zygmunt Cholewiński.

Wykonawcą remontu było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. ze Stalowej Woli. Koszt inwestycji, to ponad 642 tysiące złotych. Przeprowadzone prace objęły remont jezdni na długości ponad ośmiuset metrów wraz z wyrównaniem istniejącej podbudowy i ułożeniem nowej nawierzchni z mieszanek mineralno – bitumicznych.

Ułożono także nowy chodnik z kostki brukowej. Na poboczach została usypana nawierzchnia żwirowa. Wykonawca utwardził także istniejące zjazdy i wykonał pod nimi nowe przepusty. W ramach zaplanowanych prac zostały także oczyszczone, odmulone i wyremontowane przydrożne rowy.

We wtorkowej uroczystości udział wziął także Mirosław Pluta – Poseł na Sejm, Wiesław Ordon – Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, a także przedstawiciel Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Spółka z o.o. ze Stalowej Woli.

Fot. Agata Rybka

źródło: UM Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content