Sprawcy kradzieży rozbójniczej zatrzymani

Sandomierscy policjanci zatrzymali dwóch 23 – letnich mieszkańców Sandomierza podejrzanych o rozbój i kradzież rozbójniczą. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzeń doszło na początku września. W nocy na jednej z ulic w Sandomierzu został napadnięty 31 – letni mężczyzna. Łupem rozbójników padł telefon komórkowy, łańcuszek, pieniądze oraz zegarek pokrzywdzonego.

Następnego dnia doszło do podobnego przestępstwa. Sprawcy napadli 30 – letniego mieszkańca Sandomierza kradnąc mu m.in. telefon komórkowy i portfel.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego zatrzymali sprawców przestępstw. Okazali się nimi dwaj 23-letni mieszkańcy Sandomierza. Jak ustalono, ci sami mężczyźni włamali się także do dwóch samochodów. Policjanci podczas przeszukania mieszkań podejrzanych, odnaleźli część rzeczy pochodzących z rozbojów oraz włamań do pojazdów.

Wobec mężczyzn Prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenie majątkowe w kwocie po 1000 złotych. Teraz 23 – latkom grozić może nawet 12 lat.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x