Karnowski najskuteczniejszy w Meczu Gwiazd U18

Zawodnik KKS Siarki Jezioro Tarnobrzeg, Przemysław Karnowski z 13 punktami na koncie był najskuteczniejszym graczem Meczu Gwiazd do lat 18 organizowanego przy okazji EuroBasketu 2011. Jego zespół wygrał po zaciętym spotkaniu 81:80, a 10 minut na parkiecie spędził też Piotr Niedźwiedzki.

Karnowski był niezwykle pobudzony od początku spotkanie, a zespół „Niebieskich” starał się go jak najczęściej wykorzystywać. Mierzący 213 cm środkowy szybko zdobył 7 z pierwszych 14 punktów drużyny. Końcówca pierwszej kwarty należała jednak do „Białych” na czele z fenomenalnym Dario Saricem, który w tej części gry zdobył już 7 punktów. Głównie dzięki Chorwatowi „Biali” szybko wyszli na prowadzenie 31:22.

– Spotkanie nie układało się po naszej myśli od samego początku, długo szukaliśmy swojego rytmu – tłumaczył później Karnowski, zaś Niedźwiedzki mówił o swojej ekipie: – Oba składy bardzo się różniły i ciężko było wskazać faworyta przed pierwszym gwizdkiem.

Agresywniejsza obrona oraz zaangażowanie rezerwowych wśród „Niebieskich” sprawiły jednak, że schodząc na przerwę przegrywali oni jednak już tylko 42:50. Od tego momentu gra się wyrównała, lecz na prowadzeniu ciągle byli „Biali” głównie dzięki zespołowej i rozważnej grze w ataku pozycjnym. Nie do zatrzymania był Sarić, a pozostali gracze dawali mu ogromne wsparcie.

Równo z końcową syreną trzeciej kwarty z półdystansu trafił Karnowski i jego zespół znów powrócił na prowadzenie (65:63). Ostatnia część spotkania była niezwykle wyrównana, a oba zespoły popęłniały dość sporo błędów. Wreszcie gdy przyszły końcowe momenty spotkania „Niebiescy” wzmocnili defensywę wyprowadzając kilka kontr, a decydujące rzuty po indywidualnych akcjach trafiał Aleksandar Cvetković. To on na 58 sekund przed końcem wyprowadził swój zespół na prowadzenie 81:80. „Biali” mieli jeszcze piłkę w ostatniej akcji, ale ich cztery rzuty były niecelne.

Najlepszym strzelcem spotkania był Przemysław Karnowski, który zdobył 13 punktów. Polak grając 22 minuty trafił 6 z 9 rzutów z gry i zebrał 5 piłek. – Jestem zadowolony ze swojego występu, choć trzeba przyznać, że 2 tygodnie temu doznałem kontuzji kostki i było to widoczne w mojej grze – mówił polski środkowy. Tylko 10 minut rozegrał Piotr Niedźwiedzki, który zapisał na swym koncie 3 punkty i 4 zbiórki. – Dzień przed spotkaniem zostałem dość boleśnie uderzony w kolano i być może trenerzy nie chcieli mnie eksploatować – mówił gracz WKS Śląsk Wrocław.

Biali – Niebiescy 80:81

Biali: I. Hugo 11, S. Geyik 10, D. Sarić 9, V. Micić 8, A. Suarez 8, R. Larsen 8, B. Radosavljević 8, M. Imbro 6, A. Abrines 5, T. Borg 4, P. Niedźwiedzki 3, J. A. Gualtieri 0

Niebiescy: P. Karnowski 13, N. Miljenović 12, A. Gudumak 10, A. Cvetković 9, W. Magarity 8, E. Reinholt 7, P. Semaska 6, S. Karasev 5, J. Caven 5, V. Gerun 4, A. Della Valle 2, P. Ivanov 0

źródło: Rafał Juć/PZ KOSZ