Spotkanie Młodych Diecezji Sandomierskiej już za nami (zdjęcia)

Ponad trzy tysiące osób gościło od 16 do 18 września w Tarnobrzegu podczas odbywającego się tu Spotkania Młodych Diecezji Sandomierskiej. To niezwykłe wydarzenie ma ogromne znaczenie dla młodzieży z naszego regionu.

Młodzież do Tarnobrzega dotarła już w piątek. Wielu tarnobrzeżan gościło w domach młodych gości z naszej diecezji. Nabożeństwa odprawiane były w kościołach stacyjnych.
Sobota upłynęła młodym na modlitwie, pracy w grupie, spotkaniach z cyklu „Dumni z Ewangelii”. Wieczorem na tarnobrzeskim rynku koncert zagrała Magda Anioł.

W niedzielę, w samo południe rozpoczęła się Msza święta podsumowująca spotkanie młodych, w której udział wzięli kapłani, którzy przybyli z młodzieżą na zlot, miejscowi duszpasterze, samorządowcy, przedstawiciele władz miasta oraz wielu wolontariuszy.
Wspólnej modlitwie przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz. Dziękując młodym za ich trzydniową obecność i modlitwę biskup podkreślił wartość świadectwa o swojej przynależności do Chrystusa, jakie dają każdego dnia.

– Jesteście naszym skarbem i naszą nadzieją, przyszłością Kościoła, który wspólnie tworzymy i nie są to słowa rzucane na wiatr – mówił do zebranej młodzieży bp K. Nitkiewicz.

– W ciągu ostatnich dni pokazaliście najdrożsi, co dla was jest najważniejsze i jakie są wasze priorytety. Wytrwajcie w jedności z Chrystusem i między sobą we wspólnocie Kościoła, a nie zawiedziecie się nigdy. Nie utraćcie niczego z tego, co daje wam Chrystus, nie schodźcie z Jego drogi, chociaż jest trudna, gdyż tylko ona prowadzi do prawdziwego szczęścia. Nie pozwólcie, żeby wchłonął was zeświecczony świat, który żyje tak jakby Boga nie było. Nie dajcie się mu zneutralizować, zagłuszyć, zepchnąć na margines. Może czasami macie wrażenie, że do niego nie pasujecie. To nie oznacza w żadnym wypadku, że coś jest z wami nie tak. Wręcz przeciwnie. Waszą wiarą, entuzjazmem karmionym jednością z Chrystusem i ze wspólnotą Kościoła, macie myśleć nie tylko o sobie, ale musicie być ratunkiem dla naszych koleżanek i kolegów, dla naszych rodzin, dla naszej ojczyzny. Powiedzcie im, że wiara w Boga jest czymś wspaniałym. Jako wierzący, jesteśmy otwarci na inne religie i poglądy, kontakty z nimi są okazją do twórczego dialogu. Nikogo nie odrzucamy. Jednocześnie mamy prawo i powinniśmy odważnie wyznawać nasze chrześcijańskie zasady, mamy prawo ich bronić, a przede wszystkim winniśmy według nich żyć, gdyż takie świadectwo jest najskuteczniejsze – kontynuował biskup.

Źródło: UM Tarnobrzeg i www.sms.sandomierz.opoka.org.pl

Foto: Agata Rybka

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
rogaty
9 lat temu

UFF jak dobrze, że za nami, i wszystko wróci do normy:-)

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x