Zarzuty dla kobiety, która fałszywie zawiadomiła o przestępstwie

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi 23 – letniej mieszkance Tarnobrzega, która fałszywie powiadomiła funkcjonariuszy, że padła ofiarą rozboju. Śledztwo wykazało, że przestępstwa nie popełniono.

Od dłuższego czasu tarnobrzescy policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzili śledztwo w sprawie rozboju, który zgłosiła 23- letnia kobieta. Do zdarzenia miało dojść przed południem na ul. Wyspiańskiego w Tarnobrzegu. Tarnobrzeżanka zaalarmowała stróżów prawa, że dwóch nieznanych mężczyzn używając przemocy wyrwało jej torebkę, w której miała telefon komórkowy oraz gotówkę w kwocie 1600 złotych. Pokrzywdzona w chwili zdarzenia szła do banku, by wpłacić te pieniądze.

Funkcjonariusze rozpoczęli czynności wykrywcze dotyczące tego zdarzenia. Pracując nad sprawą rozpytali szereg osób, sprawdzili zapis monitoringu oraz połączenia ze skradzionego telefonu komórkowego. Zebrany materiał dowodowy dowiódł, że złożone zawiadomienie jest nieprawdziwe, rozboju nie było.

23 – latka została zatrzymana. Prokurator przedstawił jej zarzuty zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie. Kobieta przyznała się do popełnionego przestępstwa. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 3.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x