01.10 (sobota) Zawody strzeleckie HFT „Tawerniaki 2011” , godz. 9

Jesienne Zawody HFT „Tawerniaki 2011” odbędą się na zrekultywowanych terenach Kopalni Siarki „Machów”. Zawody organizują: LOK Koło Strzelectwa Terenowego E-TAWERNA e-tawerna.pl oraz Kopalnia Siarki „Machów” S.A.

Zbiórka, strzelnica i biuro zawodów na terenie Ośrodka PW Karabela sp. z o.o. Dokładny plan dojazdu na teren Ośrodka znajduje się w informatorze na stronie www.e-tawerna.pl

Program zawodów

9:00 – otwarcie strzelnicy technicznej

10:30 – oficjalne otwarcie zawodów, odprawa

Po zakończeniu zawodów HFT serwowany będzie ciepły posiłek.

około 17:00 – ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.

Tor 30 figurek (cele reaktywne)

Puchary w kategoriach:

– HFT-1 (karabinki bezodrzutowe)

– HFT-2 (karabinki z odrzutem)

– „Najlepszy Junior”

– „Najlepsza Kobieta”

Zgłoszenia

Zgłoszenia proszę wysyłać na adres tomaschek30@e-tawerna.pl oraz potwierdzić zgłoszenie telefonicznie pod numerem 505 094 121.

W przypadku braku własnego sprzętu (karabinek pneumatyczny z celownikiem optycznym) proszę zaznaczyć ten fakt w zgłoszeniu.

Opłaty

– zawodnik – 35 PLN

– zawodnik- junior (do lat 15) – 15 PLN

– piknikowiec/osoba towarzysząca – 15 PLN

ZAPRASZAMY

Field target (z ang. strzelectwo terenowe) to ogólna nazwa dla kilku konkurencji strzeleckich z karabinów pneumatycznych (wiatrówek) oraz nazwa konkretnej konkurencji strzeleckiej, od której wszystko się zaczęło. Strzelanie to wywodzi się z Wysp Brytyjskich, gdzie na początku lat 80. opracowano pierwsze zasady tej konkurencji. Zasady główne wywodzą się z dopuszczalnego prawnie w Wielkiej Brytanii polowania na małe zwierzęta przy użyciu wiatrówek. Jak wszędzie w konkurencjach strzeleckich wywodzących się z praktycznych zastosowań, tak i tu znalazła się grupa chętnych do takiego strzelania, ale w formie bezkrwawej.

W konkurencjach „field target” celem są metalowe tarcze, kształtem przypominające małe zwierzęta. Tarcze posiadają mechanizm zapadkowy, który po trafieniu celu w wyznaczone miejsce (killzone), powoduje złożenie (przewrócenie) się figurki. Ponowne „postawienie” celu odbywa się przy pomocy sznurka zamocowanego do celu i doprowadzonego do stanowiska strzelca.

Wielkość figurki wynosi od 10 o 25 cm. Strefa trafień jest okrągła i zwykle posiada jedną ze standardowych średnic – 15, 25 lub 40 mm. W konkurencji Hunter Field Target (HFT) cele ustawia się na dystansie od 7,5 do 41 metrów (45 jardów). Za trafienie celu skutkujące jego przewróceniem zawodnik otrzymuje 2 punkty, za trafienie w sylwetkę, ale bez przewrócenia – 1 punkt, pudło to 0 punktów. Zawodnik może oddać tylko jeden strzał do celu.

Do konkurencji dopuszcza się użycie wyłącznie karabinów pneumatycznych. Rozwiązania legislacyjne oraz uwarunkowania lokalne różnych krajów powodują, że strzelcy dzieleni są na kilka kategorii, zależnych od energii wystrzeliwanego śrutu oraz od rodzaju wiatrówki. Wiatrówki są wyposażane w celowniki optyczne służące również do pomiaru odległości zawodnika od celu. Jednocześnie nie dopuszcza się używania innych urządzeń pomocnych w określeniu dystansu.

Źródło: UM Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content