W Baranowie wybrano „Wyjątkowych 2010 roku” (zdjęcia)

Uroczysta gala na których przyznano tytuły „Wyjątkowych 2010 r” odbyła się w sobotę 18 września. Wyróżnienia przyznano m.in. w kategoriach „Mieszkańca 2010” i „Sołtys 2010”.

Zaszczytny tytuł „Wyjątkowego Mieszkańca 2010” roku czytelnicy gazety gminnej przyznali Henrykowi Róg. Laureat nie krył wzruszenia, odbierając statuetkę z rąk burmistrza, Jacka Hynowskiego i Tomasza Prusia – Wyjątkowego Mieszkańca 2009 r. – To dla mnie ogromne wyróżnienie. Na pewno zmobilizuje mnie do jeszcze większej pracy na rzecz naszej lokalnej społeczności. Chciałbym podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy oddali na mnie głos, a przede wszystkim dziękuję mojej żonie i całej rodzinie – mówił Henryk Róg.

W plebiscycie „Wyjątkowi”, który odbywa się już po raz drugi, czytelnicy gazety gminnej w kategorii „Sołtys 2010 r.” najwięcej głosów oddali na Edwarda Rusina, Przewodniczącego Skopanie – Osiedle. – Nie spodziewałem się takiego zaszczytu, dla mnie to wyjątkowa chwila. Dziękuję wszystkim mieszkańcom Skopania. Nagrodę dedykuje mojej żonie – mówił Sołtys 2010 r.

W tym roku nie wybrano Młodzianina 2010 roku, natomiast w kategorii „Inicjatywa Lokalna” najwięcej głosów oddano na inicjatorów akcji Szlachetna Paczka. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, za sprawą Tomasza Prusia, Magdaleny Pruś, Agaty Róg, Macieja Witka, Katarzyny Młyniec, Krystyny Rusin, Edwarda Rusina oraz Iwony Napieracz, potrzebujący mieszkańcy gminy otrzymali paczki. Działalność charytatywna została dostrzeżona. Laureaci, statuetki i podziękowania odebrali z rąk Przewodniczącego Rady Miejskiej, Kazimierza Idzika oraz dyrektor MGOK-u, Anny Grabowskiej.

Uroczysta gala, która odbyła się w minioną sobotę, 17 września była również okazją do wręczenia tytułu „Zasłużony dla Miasta i Gminy Baranów Sandomierski”. Statuetkę wraz z podziękowaniami za efektywną pracę na rzecz gminy otrzymał Mirosław Pluta, Poseł na Sejm RP.

Galę uświetniły występy grupy wokalnej „Nowe Brzmienia”, działającej przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim. Organizatorzy zadbali o publiczność, na koniec serwując pełen żartów, skeczu i dobrej zabawy – występ Kabaretu z Konopii.

WYJĄTKOWY MIESZKANIEC 2010 ROKU

Henryk Róg – ma 56 lat.

Radny Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim.

Przez 25 lat sprawował funkcję skarbnika w Ochotniczej Straży Pożarnej w Baranowie Sandomierskim, od lutego tego roku jest prezesem jednej z najstarszych jednostek OSP w Polsce. Sprawy mieszkańców, problemy gminy nie są mu obce. Od wielu lat angażuje się w pracę na rzecz lokalnej społeczności. Jest głosem mieszkańców w sprawach ważnych i decydujących. Interesuje się sportem. Od 35 lat zawodowo związany jest z Fabryką Firanek Wisan.

SOŁTYS 2010 ROKU

Edward Rusin – ma 56 lat. Mąż, ojciec i dziadek 4 wnucząt. Przewodniczący Skopanie – Osiedle. Od wielu lat działa społecznie. Jako szef osiedla codziennie monitoruje Skopanie. Między innymi dzięki jego pracy i zaangażowaniu w Skopaniu zmodernizowano Hale Sportową, powstał park, budowane są drogi i nowa infrastruktura.


INICJATYWA LOKALNA 2010 ROKU

Tomasz Pruś, Magdalena Pruś, Agata Róg, Maciej Witek, Katarzyna Młyniec, Krystyna Rusin, Edward Rusin oraz Iwona Napieracz są wolontariuszami Szlachetnej Paczki.
Dzięki pracy wyjątkowej ósemki prezenty na święta otrzymały rodziny z terenu gminy Baranów Sandomierski. Paczki żywnościowe, rowery, pralki i sprzęt AGD dzięki pracy wolontariuszy trafiły do najbardziej potrzebujących.

foto&źródło: UMiG Baranów Sand

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
barszcz
12 lat temu

To ten co miał 5 bab na fabryce firanek radny przykładny ojciec -dobry wybór gratuluje ipozdrawiam

barszcz
12 lat temu

Bawcie się dalej za pieniądze podatnika a będzie druga Grecja

Postaw mi kawę na buycoffee.to
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content