Wizyta Marszałka Schetyny w Tarnobrzegu (fotoreportaż oraz video HD)

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna odwiedził w piątek Tarnobrzeg, na zaproszenie posła Mirosława Pluty.

Dziś podczas swojej wizyty na Podkarpaciu Marszałek Schetyna odwiedził m. in. Tarnobrzeg. Marszałkowi Sejmu towarzyszyła grupa posłów wśród nich Krystyna Skowrońska, Renata Butryn, Zbigniew Rynasiewicz, Mirosław Pluta, a także europosłanka Elżbieta Łukacijewska, Marszałek Województwa Podkarpackiego Zygmunt Cholewiński i Przewodnicząca Sejmiku Teresa Kubas-Hul.

Na samym początku swojej wizyty Grzegorz Schetyna zobaczył halę produkcyjną Pilkington NSG Group Flat Glass Business. O bardzo dobrze rozwijającej się Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej opowiadał Paweł Stawowy, z-ca dyrektora tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu. – Strefa jest imponująca. Od razu widać tu nowoczesność. A wiem, że są plany dalszej rozbudowy – mówił Marszałek Sejmu.

Później Marszałek kilka chwil spędził nad Jeziorem Tarnobrzeskim. O dawnej kopalni siarki, a także procesie rekultywacji opowiedział Zbigniew Buczek, dyrektor Kopalni Siarki Machów. Natomiast o planach, możliwościach wykorzystania akwenu, a także oczekiwaniach mieszkańców Tarnobrzega z Marszałkiem rozmawiał Prezydent Mastalerz. Jak przyznał Marszałek, nasze jezioro jest niezwykłym miejscem i ma ogromny potencjał, który należy wykorzystać w szczególności w branży turystycznej.

Pytany później przez dziennikarzy o wrażenia z wizyty nad Jeziorem Tarnobrzeskim i rozmowy z Prezydentem Tarnobrzega, przyznał, że nie spodziewał się tak czystej wody i tak dużego akwenu. – Prezydent Mastalerz opowiedział mi o planach związanych z Jeziorem, o rozmowach z samorządami i władzami kopalni. Jest chęć współpracy. Chociaż to dopiero początek, to już robi dobre wrażenie. Myślę, że do rozmów o jeziorze wrócimy po 9 października – mówił Grzegorz Schetyna.

Na koniec swojej wizyty Marszałek Schetyna spotkał się z młodymi tarnobrzeżanami w Wyższej Szkole Handlowej Wydział Zamiejscowy w Tarnobrzegu, gdzie wręczył nagrody laureatom konkursu „Świadomy, młody obywatel”. – Polityka, życie publiczne i społeczeństwo obywatelskie to bardzo ważne sprawy, które należy doceniać. W szczególności w dzisiejszych czasach, kiedy wielu ludzi jest odwróconych plecami do spraw publicznych. Polskiej polityce brakuje świeżości. Brakuje oddechu i świeżego spojrzenia, które właśnie mają młodzi ludzie. Dlatego gratuluję wam i dziękuję za wasze zaangażowanie – mówił do uczniów szkół ponadgimnazjalnych Grzegorz Schetyna.

ZOBACZ ZAPIS VIDEO Z WIZYTY MARSZAŁKA SCHETYNY

info: UM Tarnobrzeg

foto&video: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
12 lat temu

SOBOTA 18.00 I-wszy mecz ligowy Anser-Siarki Tarnobrzeg z Patrią Sędziszów-Małopolski – WSTĘP WOLNY – Hala Sportowa „OSiR” – ZAPRASZAMY

Zenon
12 lat temu
Reply to  Gość

Bardzo słuszna uwaga. Jutro inauguracyjne spotkanie siatkarek, wiec dobra pora aby po meczu piłkarzy wybrać się na halę. Dzięki za info!

Jeśli chodzi o konkurs to z tego co widzę wygrał duet Koper/Antończyk. Ciekawe kto od kogo czerpał pomysły.

Bez autobusu nie mogło się obejść, bo wyborczy lans musi być. Dobra pokazówka przedwyborcza.

Tarnobrzeżanin
12 lat temu

Nie przekonuje mnie gadka pana Schetyny, dziwię się w jaki sposób tacy ludzie otrzymują tak wysokie stanowiska. Kolesiostwo. Tyle. W naszym kraju potrzeba rewolucyjnych zmian a nie byle do przodu, byle się nachapać(samemu wraz z kolegami partyjnymi) a później niech się inni martwią. Tego nie zmieni żadna partia, gdyż partyjne cele to przede wszystkim – istnieć i mieć jak najwięcej stołków – widzimy to w każdej kampanii wyborczej. Jeśli wygra inne ugrupowanie niż dotychczas to od razu zwalania się poprzedników z najfajniejszych(tylko dobrze płatnych) stołków i obsadza się swoimi i za to wszystko my podatnicy musimy płacić – to jest prawdziwa demokracja. DNO. W czasach wielkiego kryzysu, bezpartyjni obywatele muszą łożyć kasę na bezprodukcyjne partie, ile naszych potrzebnych pieniędzy(choćby dla służby zdrowia) wyrzucona jest w błoto podczas kampanii wyborczej, setki tysięcy bilbordów, plakatów, spotów w najdroższych stacjach TV – i to wszystko w czasach gdzie normalnie pracujący ludzie nie mają na czynsz, jedzenie czy leki. Zawsze uważałem, że jedynie co społeczeństwo może zrobić to nie pójść głosować. Politykom widać bardzo zależy na każdym głosie, po tym co wprowadzili czyli głosowanie korespondencyjne, dla nich frekwencja jest bardzo ważna. Znajomi którzy idą głosować nie głosują świadomie na konkretne osoby tylko po to… Czytaj więcej »

Postaw mi kawę na buycoffee.to
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content