28.09 (środa) Wizyta posła Gowina w Tarnobrzegu, godz.9.30

Poseł Jarosław Gowin odwiedzi Tarnobrzeg na zaproszenie posła Mirosława Pluty. Obaj spotkają się z mieszkańcami Tarnobrzega w środę, na Placu Targowym przy ul. Kwiatkowskiego.

Jarosław Gowin, który odwiedzi Tarnobrzeg jest autorem kilkuset artykułów filozoficznych, politologicznych, recenzji i wspomnień. W latach 90. zajmował się problemami Kościoła katolickiego w Polsce oraz pontyfikatem Jana Pawła II. Był redaktorem naczelnym katolickiego miesięcznika „Znak” w latach 1994–2005.

Gowin należał do pomysłodawców „Dni Tischnerowskich” i Uniwersytetu Latającego ZNAK-u. Zorganizował mający służyć studentom fundusz stypendialny „Józek Szkolny”, współpracuje z Fundacją św. Mikołaja, działającą na rzecz tworzenia hospicjów i domów samotnych matek oraz ze stowarzyszeniem „U Siemachy” w ramach programu przeciwdziałania przestępczości wśród młodzieży. Organizuje w Krakowie archiwum życia i myśli Jana Pawła II. Był współtwórcą i jest rektorem Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera. Jest jednym z liderów małopolskiej PO RP.

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zenon
9 lat temu

Kolejna pokazówka z Tuskobusem? Schetyna, Gowin, kto następny?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x