Ukradł fotelik dziecięcy – teraz grozi mu 5 lat więzienia

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 23 – letniemu mężczyźnie, który w sklepie ukradł dziecięcy fotelik samochodowy. Wartość skradzionego przedmiotu wynosi 430 złotych. Rabuś nie cieszył się długo swoim łupem. Został zatrzymany przez policjantów. Za popełnione przestępstwo wkrótce odpowie przed sądem.

Dochodziła godzina 17 w piątek, kiedy patrol Policji pełniący służbę na terenie miasta Tarnobrzega zauważył idącego chodnikiem mężczyznę, niosącego dziecięcy fotelik samochodowy. Mężczyzna zachowywał się podejrzanie, rozglądał się na boki, a gdy zauważył policyjny radiowóz zaczął uciekać. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić młodego człowieka. Zatrzymali go. Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to 23- letni mieszkaniec Tarnobrzega. Podczas rozpytania 23 – latek nie umiał wytłumaczyć policjantom skąd ma ten fotelik. Funkcjonariusze szybko ustalili, że pochodzi z kradzieży.

Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili sklep, w którym doszło do przestępstwa. Sprawca tłumaczył funkcjonariuszom, że skradziony fotelik zamierzał następnego dnia sprzedać na sandomierskiej giełdzie. Jego plany pokrzyżowali stróże prawa. Odzyskane mienie przekazali prawowitemu właścicielowi.

Mężczyzna za popełnione przestępstwo wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content