01.10 (sobota) Koncert muzyki hiszpańskiej i argetyńskiej w TDK, godz.18

Koncert odbędzie się z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki. Wstęp wolny.

1 października, od 1975 roku, obchodzone jest święto – Międzynarodowy (Światowy) Dzień Muzyki. Powstało z inicjatywy Yehudiego Menuhina, ówczesnego prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki (IMC), działającej przy UNESCO. Celem obchodów jest pokazanie, jaka muzyka jest wyjątkowa i jakie dobro w sobie kryje, oraz promowanie muzyków.

Teresa KABAN – jest koncertującą pianistką, absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie (1977) w klasie fortepianu Prof. L.Stefańskiego. Studia pianistyczne doskonaliła pod kierunkiem Prof. R.Baksta (Konserwatorium w Manchester), W.Mierżanowa i T. Nikołajewej (Konserwatorium w Moskwie) a także Prof. F.Raucha (Akademia Muzyczna w Pradze).

Jako solistka koncertowała na wielu liczących się estradach w Polsce a także w 40 krajach Europy, Ameryki (Północnej i Południowej) oraz na Bliskim i Dalekim Wschodzie. Szczególnie często koncertuje w Wielkiej Brytanii gdzie wielokrotnie występowała m.in. w tak znakomitych londyńskich salach jak: St.Martin-in-the-Fields, Wigmore Hall, Purcel Room, Barbican Centre, Purcell Room, St.John Smith Square, a także w Bing Theatre (Los Angeles), Carnegie Hall i Lincoln Centre (New York), Salle de Gaveaux (Paris)…
Brała też udział w wielu krajowych i międzynarodowych Festiwalach Muzycznych, (Festiwal Muzyczny w Łańcucie, Festiwal Mozartowski w Warszawie, Koday Festival w Kecskemet, Międzynar. Festiwal w Rovinij i w Osorze (Chorwacja) Chopin Festival w Miami (USA), Międzynarod. Festiwal Muzyki w Korei, Festiwal Wirtuozów we Lwowie, Międzynarodowy Festiwal w Douai, …). uzyskując wysokie oceny recenzentów i muzyków.

Nagrała kilkadziesiąt godzin muzyki dla Polskiego Radia w Warszawie a także dla radia włoskiego, niemieckiego, angielskiego, amerykańskiego, koreańskiego, chorwackiego, słowackiego, austriackiego, czeskiego, BBC w Londynie i innych.Jej recitale wielokrotnie transmitowane były „na żywo” przez Polskie radio i Telewizję. Jako pianistka nagrała także wiele programów muzycznych dla Telewizji Polskiej.

Prowadziła też mistrzowskie kursy interpretacji muzycznej m.in.: w Miami i Los Angeles (USA)także w Conservatory of Music w Londynie, w Reykiaviku, w Osnabrücku, w Catanii, w Presovie i innych. Wielokrotnie brała też udział w pracach jury międzynarodowych konkursów pianistycznych m.in. w Neapolu i Agropoli w Włoszech

Posiada liczne nagrania płytowe m.in:

„CHOPIN” – utwory wybrane”

„I. ALBENIZ – Suita hiszpańska op.47

„RELAXING LATIN CLASSICS”

„I.J.PADEREWSKI” – utwory wybrane

“POLISH FAVOURITIES” (utwory kompozytorów polskich XX.w)

Oprócz recitali i koncertów solowych często koncertuje w duecie z flecistą Henrykiem Błażejem a także z austriackim wiolonczelistą Wolfgangiem Mayerem, tworząc Trio „INTER-ART.

W latach 1991-1995 była dyrektorem artystycznym Międzynarodowych Festiwali Muzyki w Sandomierzu a od 1994r. jest współautorem oraz dyrektorem artystycznym i organizacyjnym (wspólnie z Henrykiem Błażejem) corocznych Międzynarodowych Festiwali Muzyki Odnalezionej w Tarnowie.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content