Tarnobrzeżanie w Czernihowie

Trzyosobowa delegacja Tarnobrzega przebywała w Czernihowie na Ukrainie. Efektem kilkudniowej wizyty będzie reaktywacja wymiany młodzieży i nauczycieli pomiędzy oboma miastami partnerskimi.

Tarnobrzeg reprezentowali wiceprezydent Robert Niedbałowski, dyrektor kancelarii prezydenta Wojciech Malicki i Marek Bukała, były szef Straży Miejskiej – jeden z inicjatorów, nawiązanej przed dziesięcioma laty, współpracy obu miast.

– Skorzystaliśmy z zaproszenia władz Czernihowa na doroczne święto miasta, bo chcemy kontynuować przyjacielskie kontakty zapoczątkowane przez naszych poprzedników. A nawet je rozszerzyć poprzez reaktywację wymiany młodzieży i nauczycieli. Po spotkaniach z merem Aleksandrem Sokołowem i naczelnikiem wydziału edukacji Władymirem Kuprijanienko – jesteśmy pewni, że to się uda – mówi Robert Niedbałowski.

Tarnobrzeżanie spotkali się także z uczniami i dyrekcją czernihowskiej Szkoły Podstawowej nr 2, która od kilku lat współpracuje z tarnobrzeską „dziesiątką”.

Wracamy do Tarnobrzega z konkretnymi planami wymiany grup młodych tancerzy i sportowców. W planach mamy także wspólną organizację forum ekonomicznego – dodaje Wojciech Malicki.

Czernihów – miasto w północnej części Ukrainy, nad rzeką Desną. Stolica obwodu czernihowskiego. Liczy 300 tys. mieszkańców i słynie z zabytków, m.in. soboru św. Borysa i Gleba oraz… unikatowej podziemnej cerkwi.

Foto: „Podczas uroczystości Dni Miasta wiceprezydent Robert Niedbałowski przekazał merowi Czernihowa flagę miasta”

Foto&źródło: W Malicki/Urząd Miasta

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content