Policyjny bilans weekendu – rekordzistą rowerzysta z 2,39 promilami

Podczas minionego weekendu policjanci na terenie powiatu tarnobrzeskiego odnotowali 1 wypadek drogowy, w którym ranne zostały 3 osoby. Zatrzymali 6 nietrzeźwych kierowców oraz odnotowali 8 kolizji drogowych. Niechlubnym rekordzistą okazał się 45-letni rowerzysta. Badanie alkomatem wykazało u niego 2,39 promila alkoholu w organizmie.

Tarnobrzescy policjanci zatrzymali 6 osób, które zdecydowały się kierować pojazdami mimo że wcześniej piły alkohol. Wśród nietrzeźwych kierowców było dwóch kierujących samochodami, dwóch motorowerzystów i dwóch rowerzystów.

W sobotę funkcjonariusze pracowali na miejscu wypadku drogowego, w którym ranne zostały 3 osoby. Do zdarzenia doszło po godzinie 11, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 77 z drogą gminną w Motyczu Poduchownym w gminie Gorzyce. Z wstępnych ustaleń Policji wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Mondeo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu renaultowi clio doprowadzając do zderzenia. W wypadku ranne zostały trzy osoby: kierowca renault i dwoje pasażerów – 36-letnia kobieta oraz 8-letni chłopiec. Ranne osoby przebywają w szpitalu.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy w chwili zdarzenia byli trzeźwi.

Niechlubnym rekordzistą minionego weekendu był mieszkaniec gminy Grębów, którego w piątek przed godziną 16 zatrzymali policjanci w m. Krawce. Kierował on rowerem mając 2,39 promila alkoholu w organizmie.

Nieco mniej, bo 2,30 promila wykazało urządzenie w organizmie kierowcy motoroweru. 40-letni motorowerzysta został zatrzymany na drodze w Suchorzowie w gminie Baranów Sandomierski.

Prawo jazdy straci też 43- letni kierowca renault. Kierował pojazdem w miejscowości Dymitrów Duży w gminie Baranów Sandomierski mając 0,82 promila alkoholu w organizmie.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content