W sobotę trudny mecz Wisły z liderem tabeli

Już w najbliższą sobotę 8 października o godzinie 18.00 SPR Wisła Sandomierz podejmie na własnym parkiecie KSSPR II Końskie – samodzielnego lidera tabeli po trzech kolejkach tego sezonu. Mecz rozegrany zostanie w sandomierskiej hali MOSiR.

Będzie to bardzo trudny i zacięty mecz dla obydwu drużyn – emocje i walka o zwycięstwo będzie toczyła się zapewne od pierwszej do ostatniej minuty spotkania. Mamy jednak nadzieję, że tegoroczne wzmocnienia Wisły o Kamila Zawadę i Pawła Kwiatkowskiego zaowocują wygraną.

Po trzech kolejkach tego sezonu rywal Sandomierzan zajmuje samodzielnie pierwszą lokatę w tabeli z kompletem punktów – trzeba tu jednak pamiętać, że zwycięstwo jednego ze spotkać przypadło Końskim walkowerem (na meczy wyjazdowym w Sosnowcu nie pojawił się lekarz). Niemniej jednak drugi skład z Końskich nie będzie dla Wiślaków łatwym przeciwnikiem.

SPR Wisła Sandomierz po trzech kolejkach sezonu zajmuje czwartą lokatę w bilansem dwóch zwycięstw i jednej porażki, którą dość pechowo odnieśli podczas ostatniego meczu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Spotkanie z KSZO jest już jednak przeszłością i Sandomierzanie skupiają się na nadchodzącym meczu.

– Musimy się skoncentrować i walczyć od samego początku. Cały zespół będzie podwójnie zmobilizowany gdyż przyjeżdża drużyna z Końskich. Nie będzie to dla nas łatwy mecz bo Końskie to zawsze groźny przeciwnik. Według mnie kluczem do wygrania będzie dobra twarda gra w obronie i wyprowadzanie skutecznych kontrataków- mówi Maciek Sadecki, zawodnik SPR Wisły Sandomierz.

Zawodnicy nie ukrywają, że bardzo liczą na pomoc i gorący doping ze strony kibiców. Cały czas mają w pamięci mecz z poprzedniego sezonu, kiedy to do Sandomierza przyjechał Viret Zawiercie. Wówczas sandomierska hala wypełniona była praktycznie do ostatniego miejsca. Na to drużyna liczy również podczas nadchodzącego spotkania.

– Liczę na doping ze strony kibiców i w imieniu całej drużyny chciałbym wszystkich zaprosić. Nie ukrywam iż jest to dla nas bardzo duże wsparcie – mówi Sadecki.

Spotkanie zapowiada się bardzo emocjonująco. Obydwie drużyny podchodzą do niego bardzo poważnie i obydwa równie zacięcie będą walczyć do ostatniej sekundy spotkania.Wszyscy, którzy przyjdą w sobotni wieczór na sandomierską halę mają zagwarantowane wielkie sportowe emocje.

WZMOCNIENIA SANDOMIERSKIEGO ZESPOŁU

Po roku przerwy do sandomierskiej Wisły wraca Paweł Kwiatkowski (wychowanek Wisły Sandomierz) reprezentujący ostatnio zespół AZS Politechniki Warszawskiej. Decyzja Pawła o wyborze naszej drużyny podyktowana została wycofaniem się drużyny warszawskiej z rozgrywek pierwszej ligi. „Kwiatek” zadebiutował w swoim starym, nowym zespole w meczu z KSZO Ostrowiec. Paweł Kwiatkowski jest drugim po Kamilu Zawadzie (poprzednio Bochnia) zawodnikiem, który dołączył do zespołu Wisły w tym sezonie.

źródło: SPR Sandomierz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x