6 nietrzeźwych kierowców – policyjny bilans weekendu

W miniony weekend policjanci na terenie powiatu tarnobrzeskiego odnotowali jeden wypadek drogowy, zatrzymali sześć nietrzeźwych kierowców oraz odnotowali siedem kolizji drogowych. Wszyscy poniosą odpowiedzialność za popełnione czyny.

W piątek padający deszcz oraz śliska nawierzchnia dróg spowodowały, że wielu kierowców było uczestnikami kolizji drogowych. W miniony weekend policjanci odnotowali 7 takich zdarzeń, zatrzymali 6 osób, które zdecydowały się kierować pojazdami mimo, że wcześniej piły alkohol. Wśród nietrzeźwych kierowców było 4 rowerzystów i 2 kierujących pojazdami.

Niechlubnym rekordzistą był 19 – letni mężczyzna, którego w piątek przed godziną 17, zatrzymali policjanci na ulicy Mickiewicza w Tarnobrzegu. Mężczyzna kierował pojazdem marki Ford Fiesta mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Tego dnia na drodze tarnobrzeskiego osiedla Mokrzyszów, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen Golf. Kierował nim 44 – letni mężczyzna mimo, że miał 0,51 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego. Doszło do niego w piątek, na drodze wojewódzkiej nr 723 w Tarnobrzegu, gdzie samochód ciężarowy potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych 30-letniego mężczyznę. Ranny przebywa w szpitalu. Jego stan jest poważny.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x