Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie w Sandomierzu

Burmistrz Miasta Sandomierza zaprasza mieszkańców Sandomierza – kobiety, które ukończyły 55 rok życia i mężczyzn, którzy ukończyli 60 rok życia a posiadają legitymację emeryta lub rencisty – zameldowanych na pobyt stały na terenie miasta, do skorzystania z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie.

Akcja bezpłatnych szczepień dla w/w grupy wiekowej potrwa do 28 października 2011 r.

W tym okresie szczepienia będą wykonywane codziennie od poniedziałku do piątku po uprzedniej rejestracji telefonicznej w wybranym przez siebie zakładzie opieki zdrowotnej.

Poniżej przedstawiamy wykaz zakładów opieki zdrowotnej, które biorą udział w akcji:

* NZOZ CM „ROKITEK”, ul Rokitek 41 A , tel. 15 833 11 83, 15 833 12 12;

* NZOZ „Eskulap”, ul. Portowa 30, tel. 15 832 32 03;

* NZOZ „Rodzina”, ul. Armii Krajowej 3, tel. 15 832 44 73;

* NZOZ „Zdrowie”, ul. Opatowska 5, tel. 15 832 23 31;

* Przychodnia Medycyny Pracy i Medycyny Rodzinnej „Medical”, ul. Dobkiewicza 12, tel.
15 832 06 42, 15 644 54 11.

Prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego oraz legitymacji emeryta lub rencisty.

źródło: UM Sandomierz

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
grypa666
8 lat temu

Oto 6 powodów, dla których należy unikać szczepionki przeciw grypie. 1. Brak jakichkolwiek danych potwierdzających jej działanie. Ta szczepionka jest zdolna do ochrony tylko przed określonymi szczepami grypy. Jeśli ktoś zetknie się ze szczepem, przed którym nie jest chroniony, i tak zachoruje na grypę, co zdarza się dość często. W roku 2004 Krajowy Ośrodek Informacji o Szczepionkach (National Vaccine Information Center) podał, że aplikowana wówczas szczepionka nie chroniła przed szczepem, który był przyczyną większości epidemii, jakie wtedy wystąpiły. Badania, których wyniki opublikował w sierpniu magazyn Lancet, mówią wyraźnie o braku korelacji pomiędzy szczepionkami przeciw gry¬pie a spadkiem zachorowań na zapalenie płuc. Co więcej, badania przedstawione w Bazie Danych Systematycznych Przeglądów organizacji Cochrane, którymi objęto 260000 dzieci w wieku od 23 miesięcy do 6 lat, ujawniły, że szczepionka przeciw grypie nie jest skuteczniejsza od placebo. 2. Szczepionki przeciw grypie, tak jak i pozostałe, zawierają rtęć, która jest metalem ciężkim ! stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia. Rtęć zawarta jest w produkowanym na jej bazie konserwancie o nazwie thimerosal. Ilość rtęci zawarta w wielokrotnej dawce szczepionki przeciw grypie jest 250 razy większa od ilości, która jest oficjalnie uznawana za niebezpieczną. Niekorzystne efekty uboczne rtęci są rozległe i powodują, między innymi, depresję, utratę pamięci,… Czytaj więcej »

Tarnobrzeżanin
8 lat temu

Jak miasto coś rozdaje to ktoś na tym zarabia. Ile miasto wyda publicznych pieniążków na te szczepienia? Ciekaw jestem czy miasto sprawdzi później ile z tych zaszczepionych osób chorowało na grypę. Jakoś nie słyszy się o prowadzonych tego typu badaniach.

Kilka lat temu byłem świadkiem darmowego szczepienia współpracowników w takim samym okresie, każdy pracownik który chciał mógł się bezpłatnie zaszczepić. Połowa personelu się zaszczepiła. W okresie grypowym chorowali zarówno szczepieni jak i nie szczepieni. Z jednej i drugiej grupy byli tacy, którzy nie chorowali – czyli tak jak zawsze. Z roku na rok coraz mniej osób chciało się szczepić widzą po sobie i znajomych, że te szczepienia nie wiele dają. Jednym słowem – pic na wodę fotomontaż, byle tylko sprzedać szczepionki.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x