Tarnobrzeżanin najlepszym badmintonistą w kraju

Tymoteusz Malik (l.12) Nr. 2 listy klasyfikacyjnej Polskiego Związku Badmintona w kat. młodzików, zdobył „Puchar Gór Świętokrzyskich”, czyli I miejsce w Krajowym Turnieju Młodzików w badmintonie. Zawody z międzynarodową obsadą rozgrywane były w Zagnańsku („rodzinnej” miejscowości Dębu „Bartek”) i w Suchedniowie.

Przez trzy dni, łącznie rozegrano 342 mecze w kategoriach: Junior, Junior Młodszy, Młodzik i Dzieci. W drodze na najwyższy stopień podium Tymek pokonał kolegów z Zamościa i Warszawy w stosunku 2 : 0, następnie Dmytro Kowalova z Ukrainy 2 : 0, w półfinale Adama Szolca z Zalesia Górnego 2 : 1, a w finale Konrada Płocha z Widełki (Nr. 3 PZBad) 2 : 0.

Zwycięstwo reprezentanta UKS SP Trójka Tarnobrzeg jest naturalnym następstwem wcześniejszych sukcesów w młodszej kategorii wiekowej, gdzie wygrywał dwukrotnie i ubiegłorocznym zwycięstwie w grze podwójnej.

Tarnobrzeski klub badmintona reprezentowali również juniorzy: Marcin Kaltenberg, Jakub Bojarski i Wojciech Kurzyński, ale niestety tym razem na swojej drodze spotkali bardziej utytułowanych badmintonistów.

Obecnie młodzi tarnobrzescy sportowcy przygotowują się do wyjazdu na Międzynarodowy Festiwal Badmintona, który w dniach 21-23 października rozgrywany będzie w duńskim mieście – Fredericia. Życzymy szczęśliwej podróży i „połamania rakiet”.

foto&źródło: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x