Tarnobrzeg poszukuje choinki

Z kilkutygodniowym wyprzedzeniem tarnobrzeski Urząd Miasta rozpoczyna coroczne poszukiwania choinki, która w okresie zimowym będzie zdobiła Plac Bartosza Głowackiego. Drzewko nie może być zbyt małe. Najlepiej gdyby miało 11-15 metrów wysokości.

Choinka nie może być też zbyt duża, bo wówczas nie zmieści się w wmurowanym na placu „stojaku”. Magistratowi zależy też na jak najładniejszym drzewku i z jak najlepszego gatunku. Z uwagi na kształt korony oraz odpowiednią sztywność gałęzi, najlepszy byłby świerk kanadyjski (srebrny).

Drzewo musi też spełniać warunki ustawowe kwalifikujące je do wycięcia. Choinka na rynku to już wieloletnia tradycja. Rokrocznie przybierana jest kolorowymi lampionami i stanowi element tradycyjnej świątecznej dekoracji miasta.

Dodatkowo magistrat szuka także nieco mniejszych choinek, które mogłyby być ozdobą na wszystkich tarnobrzeskich osiedlach.

Chętni proszeni są o kontakt z Wydziałem Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Urzędu Miasta pod numerem 15 822 65 70 wew. 264, 214.

foto&źródło: Agata Rybka/UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zenon
10 lat temu

Są w ogóle jakieś korzyści z ufundowania takiej choinki?

obserwator
10 lat temu
Reply to  Zenon

Zenonie nie bądź takim materialistą 🙂 Uścisk ręki od prezydenta – BEZCENNE

dominika
10 lat temu

Myślę, że oprócz wyżej wymienionej „przyjemnosci”, wpis do kroniki miasta TBG- oczywiście po nazwisku, z honorami itp.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content