Do 22 listopada potrwa remont ulicy Sandomierskiej

Do 22 listopada br. zostanie wyremontowana i „przebita” ulica Sandomierska. Kierowcy od dawna dopominali się, aby ulica Sandomierska była przejezdna, co z pewnością usprawni ruch samochodowy w tym rejonie. Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Koszt przebudowy ulicy Sandomierskiej to ponad 99 tysięcy złotych. Tarnobrzeski WORD dołoży do realizacji 75 tys. zł. Celem inwestycji jest poprawa komunikacji i odciążenie skrzyżowania ulic: Sikorskiego i Wyszyńskiego oraz polepszenie komunikacji ze stacją paliw SHELL. Takie rozwiązanie prowadzi do zwiększenia bezpieczeństwa kierowców oraz pieszych.

W ramach zaplanowanych prac zostanie przeprowadzony remont istniejącej nawierzchni bitumicznej, powstaną nowe chodniki po obu stronach ul Sandomierskiej, a także zostanie wykonanie oświetlenie i oznakowanie ulicy. Obecnie ruch pojazdów i pieszych odbywa się całkowicie przez skrzyżowanie ulic: Sikorskiego i Wyszyńskiego, co bardzo ogranicza zdolność przepustową skrzyżowania, szczególnie w godzinach szczytu.

Wykonawcą inwestycji będzie stalowowolskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjno-Drogowego INŻDRÓG Sp. z o. o. Termin zakończenia prac zaplanowano na 22 listopada br.

źródło: Agata Rybka/UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
maniek - kierowca
9 lat temu

W końcu przebiją Sandomierską, brawo, czy tak dłubo musieliśmy czekać!!! a co z resztą ślepych ulic w Tarnobrzegu? jeszcze kilka się znajdzie do przebicia

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x