Już wkrótce zakończy się III etap rewaloryzacji Zamku Dzikowskiego (fotoreportaż oraz video HD)

Na Zamku Dzikowskim trwają ostatnie prace prowadzone w ramach III etapu rewaloryzacji. Oficjalna impreza z okazji otwarcia Zamku planowana jest na 21 grudnia br. O pracach wykonanych w ramach III etapu rozmawialiśmy z dyrektorem Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzeg, dr Adamem Wójcikiem.

III etap rewaloryzacji zamku rozpoczął się w lutym 2010r. W ramach prac m.in. przywrócono właściwy wygląd bryły zamku poprzez odnowienie wszystkich elewacji oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Do zwiedzania udostępnione będą historyczne wnętrza parteru: Kaplica,  Biblioteka, Gabinet Antyczny, Toaleta i Sypialnia Hrabiego, Pokój Biały, Pokój Żółty i Sala Sejmowa.

Równolegle do prac, dyrektor Wójcik prowadzi działania zmierzające do odtworzenia Biblioteki Zamkowej. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, Biblioteka Jagiellońska przekazała dotychczas w darze dla Dzikowa 560 woluminów różnych wydawnictw z XVIII, XIX i początków XX wieku. Czynione są dalsze starania dla wzbogacenia odtwarzanej biblioteki zamkowej.

foto: Agnieszka Nycz

video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
obserwator
9 lat temu

Z tym Zamkiem to będzie jak z tenisistkami, mamy coś fajnego i cennego a niewielu tarnobrzeżan to zainteresuje

Mefisto
9 lat temu

a ja myślę, że jak na otwarciu wystąpi Wojtek Korda to nawet ekipa BBC zjedzie do zamku by to wydarzenie utrwalić dla potomności !

kicia
9 lat temu

O matko, ale będzie hit!!! Z całym szacunkiem dla dr Wójcika – błagam, już dość tej muzyki trącającej nie tylko myszką ale całym stadem myszek!!!

Mefisto
9 lat temu

A ja uważam, że szef zamczyska daje nam dyskretny i obiecujący sygnał abyśmy po Babsztylu śmiałym wzrokiem patrzyli w kierunku Boysów a nawet i Bayer Fulla. Znając dotychczasową konsekwencję czynu twórcy Dzikovi na płaszczyźnie muzycznej jestem w stanie nawet zaryzykować spektakularne wskrzeszenie egipskiej księżniczki (Magda Pańkowska – Shazza) na baszcie w Tarnobrzegu. Dodam, że do tej śmiałej wizji upoważnia mnie triumf Wojtak Kordy podczas tegorocznej Nocy Muzeów. Zresztą po obcowaniu z dyskietką odpaloną z bazarowego klawikorda przez Wojtka zaproszenie Babsztyla traktuję jak skok w nad przestrzeń !!! Nie będę też krył rozczarowania, że osobiście typowałem duet Krychy Giżowskiej z Bobkiem Mecem bo od lat łazi za mną hit pt. „W drodze do Fontainebleau” i to bardziej niż kultowa pieśń Alki Majewskiej o żaglu i jego nieskazitelnej bieli ale cóż z racji nieopierzonego wieku mogę jeszcze trochę poczekać bo wierzę w moc sprawczą Dyrektora. Reasumując rzekł bym tak: Ludzie błagam nie kopcie leżącego wszak to tylko dzięki niemu mamy niepowtarzalną okazję dotknąć muzycznych mumii PRL-u. A tak zupełnie poważnie to ciężki wstyd, żeby otwarcie obiektu, będącego jedyną wizytówką architektoniczną Tarnobrzega firmowali weselnicy gdy np. za najbliższą miedzą potrafią zaprosić MOŻDŻERA, AUDIOFEELS a ich koncertom towarzyszą tłumy a nie tumany. Pytam więc… Czytaj więcej »

wnuczkaratującegozpożaru
9 lat temu

Panie Adamie—-dzięki, kawał roboty zrobiony tak efektownie, że doprawdy nie wiem, w której sali zdawałam maturę!
A z tym Babszylem, to nic dodać do słów etatowego „diabelskiego erudyty”.Pozdrawiam NW24!

obserwator
9 lat temu

Dr Wójcik jest muzealnikiem w pełnej okazałości – jego pasja ma wpływ nie tylko na wykonywaną pracę ale również na gust muzyczny 🙂

Tomek
9 lat temu

Nie ma się czego „obawiać” – Babsztyla ani kogokolwiek innego nie będzie, mam info pewne !

Mefisto
9 lat temu

równie dobrze mogą wystąpić podwładni tez robią niezły show pod sceną !

Malwina
9 lat temu

Ludzie bądźcie wyrozumiali dla jesieni życia !
Większość wykonawców zapraszanych przez Dyrektora Wójcika to artyści po przeszczepach więc gdzie mają sobie dorobić jak nie w Tarnobrzegu. Tylko tu ich jeszcze chcą.

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content