Już dzisiaj koncert HOLDEN AVENUE w Tarnobrzegu, godz.20

Koncert punk-rockowej kapeli z Wrocławia odbędzie się w sobotę 15 października, w tarnobrzeskim klubie „Końca nie widać”. Jako support wystąpi stalowowolska formacja Clockword Mind. Bilety w cenie 10 pln do nabycia przed koncertem. Imprezę organizuje tarnobrzeskie stowarzyszenie mRock.

HOLDEN AVENUE to wrocławska formacja powołana do życia w lutym 2007 roku. Początkowo zespół funkcjonował bez wokalisty, który dołączył do składu dopiero w październiku. Wtedy też grupa zarejestrowała materiał demo i zagrała swoje pierwsze koncerty.

W czerwcu 2008 roku – po zmianie wokalisty – wykrystalizował się ostateczny skład i zakończono przygotowywanie materiału na pierwszą długogrającą płytę. Trzy miesiące później zespół wraz z producentem Przemysławem ‘Perłą’ Wejmannem z opalenickiego Studia Perlazza rozpoczął prace nad debiutanckim albumem.

Zwieńczeniem tych działań jest płyta zatytułowana „Holden Avenue”, której premiera odbyła się w maju 2009 roku nakładem wydawnictwa Lou & Rocked Boys c/o Rockers Publishing.

HOLDEN AVENUE to ponadto zdobywcy licznych nagród na festiwalach i konkursach młodych zespołów. Zostali m.in. laureatem nagrody publiczności ‘Złotego Kameleona’ na Festiwalu w Jarocinie w 2009 roku.

Podczas trzech lat istnienia formacji, zespół występował na wielu znaczących imprezach, m.in. jako gość specjalny na trasach Końca Świata i Zabili Mi Żółwia (Trasa 2008/2009), Bladych Loków (Torpedo Live Tour), Zmazy i The Billa (Punkoterapia) oraz Farben Lehre (Punky Reggae Live). Grupa była jedną z gwiazd zeszłorocznej edycji Baltic Games w Gdańsku, GO Rock Festiwalu w Stalowej Woli oraz wspomnianego Festiwalu w Jarocinie, gdzie dzieliła scenę z największymi polskimi i światowymi formacjami.

Zespół pracuje obecnie nad drugą płytą, której nagrywanie ma rozpocząć się w sierpniu 2010 roku. Współproducentem albumu ponownie, jak w przypadku debiutanckiego krążka, będzie Przemysław ‘Perła’ Wejmann ze Studia Perlazza w Opalenicy.

HOLDEN AVENUE tworzą:

Jacek Wolny – wokal

Marcin “Larsu” Skruch – gitara/wokal

Michał “Majkel” Duda – gitara/wokal

Paweł “Kefir” Galacki – bas

Grzegorz “Krętek” Kręcigłowa – perkusja

Strona na FB: http://www.facebook.com/event.php?eid=292849490740738

video: HoldenAvenue

video: harcerz87

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content