17-23.10 (poniedziałek-piątek) Ogólnopolski tydzień kariery

„Wzmacniaj poradnictwo razem z nami” pod takim hasłem odbędzie się tegoroczny tydzień kariery. Ogólnopolską akcję wspiera Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie.

Od poniedziałku (17 października) do piątku (23 października) we wszystkich 5 Centrach Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, jednostkach Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie będą organizowane zajęcia, warsztaty i porady grupowe skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych.

Organizatorzy Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery – Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej swoim wsparciem obejmą system oświaty. W tym roku pomysłodawcy akcji zaplanowali taktykę iście wojenną, zamierzają szturmować szkoły i używać broni, ale tylko tej, która ma porażać pasją i kreatywnością, a wszystko po to, by zachęcić uczniów do korzystania z poradnictwa zawodowego, a także uświadomić wychowawcom i rodzicom istotę właściwego wyboru kierunku kształcenia, zawodu czy pracy.

O tym jak ważny jest właściwy wybór ścieżki zawodowej podczas tygodnia karier będą przekonywać doradcy zawodowi z 5 podkarpackich Centrów Informacji i Planowania Kariery Zawodowej. Pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie postawili na pomysłowość i skuteczność. Swoje działania skierowali do każdej grupy wiekowej. Najmłodsi poprzez zabawę i konkursy poznają świat zawodów, uczniowie i studenci dowiedzą w jaki sposób określić swoją przyszłą karierę zawodową, dorośli będą uczestniczyć w warsztatach z przedsiębiorczości, autoprezentacji i poszukiwania pracy.

Ponadto Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie w ramach akcji weźmie udział w Targach Edukacji i Pracy organizowanych w Przemyślu, a także Targach Edukacji i Pracy przygotowanych przez Ochotniczy Hufiec Pracy w Tarnobrzegu. Na stoiskach będzie można bezpośrednio porozmawiać z doradcami zawodowymi, a także uzyskać informację na temat oferty Centrów Informacji i Planowania Kariery Zawodowej.

Ogólnopolski Tydzień Kariery zakończy szkolenie pod hasłem „Praca z trudnym klientem – aspekty pomocy specjalistycznej – sygnały wskazujące na potrzeby kierowania klienta do specjalisty” skierowane do wszystkich doradców zawodowych z województwa podkarpackiego.

Program działań w Tarnobrzegu do pobrania tutaj

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content