29.10 (sobota) Koncert zespołu Mr.Pollack w Tarnobrzegu, godz. 20

Koncert legendarnej kapeli mieleckiej Mr. Pollack odbędzie się w pubie Blues&Rock. Wstęp wolny.

Zespół Mr.Pollack powstał w 1989 roku w Mielcu. Założycielami zespołu są dwaj bracia Jacek Polak (Chłopcy z Placu Broni,Voo Doo,Jacek Skubikowski,Renata Przemyk…) (gitara,śpiew,programowanie) i Grzegorz Polak (bębny).

Swą muzyczną edukację rozpoczęli od śpiewania w chórze Stanisława Steczkowskiego (ojciec Justyny Steczkowskiej) w 7 roku życia. Po udanych występach w Jarocinie 1990 roku podpisali kontrakt z firmą Loud Out Records ,dla której nagrali plytę pt.”QŃ”.

W 1993 roku zespół był finalistą Marlboro Rock-in’93 International ,występując z Jackiem Królikiem (obecnie”Brathanki”) i Piotrem Żaczkiem (obecnie znany sideman). W 1995 firma „GK” podpisała z zespołem kontrakt wydawniczy i w 1996 roku pojawiła się na rynku kolejna płyta pt.”Manhattan-One” w nagraniu ,której wziął udział Grzegorz Skawiński gitarzysta zespołu O.N.A./Kombi.

Rok 1998 zaznaczył się wyróżnieniem przyznanym przez prestiżowy magazyn dla gitarzystów i basistów „Gitara i Bas” umieszczając Jacka Polaka na pierwszym miejscu w kategorii „Nowa Nadzieja Gitary” w corocznym plebiscycie czytelników.

W 1999 roku Jacek Polak przygotował dla gdańskiego wydawnictwa „Professional Music Press” mistrzowskie instruktażowe video dla gitarzystów pt.”Granie Na Manhattanie”, w którym demonstruje swoją niesamowitą technikę gry w oparciu o przykłady zaczerpnięte z płyty „Manhattan-One”.

Ostatnie 3 lata Jacek i Grzegorz spędzili współpracując z angielskim zespołem „Real Deal”, podróżując po świecie i uwieńczając tę współpracę nagraniem w roku 2000 nowej płyty pt. „Air On 6 Strings” zawierającej rewelacyjne przeróbki utworów wielkich kompozytorów muzyki klasycznej takich jak: Beethoven, Mozart, Bach, Rhymski-Korsakov („Lot Trzmiela” na gitarę elektryczną) itd.

W 2002 roku w USA,wytwórnia płytowa „Guitar 9 Records” uznała Jacka za Nieodkryty Talent Gitarowy.

W tym samym roku zespół podpisał umowę z włoską wytwórnią płytową „Millerecords” na dystrybucję płyt Mr.Pollack na terenie Włoch.

Ostatnio w wywiadzie dla fanów zespołu O.N.A. leader zespołu;Grzegorz Skawiński zaliczył Jacka Polak do ścisłej czołówki polskiej gitary.

więcej znajdziesz na stornie: http://www.mrpollack.pl

video: mrpollack

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mefisto
12 lat temu

Do TDK-u bym przylazł na Pollacka a nawet zapłacił za wjazd ale do tej mekki obszczymurów w suterenie – NEVER !

Postaw mi kawę na buycoffee.to
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content