Wybił szybę w sklepie – teraz grozi mu 5 lat więzienia

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 22-letniemu wandalowi, który pod osłoną nocy wybił szybę w sklepie obuwniczym w centrum Tarnobrzega. Mężczyzna wpadł w ręce stróżów prawa zaraz po zdarzeniu. Był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promila alkoholu w jego organizmie.

Zdarzenie miało miejsce w miniony weekend po godz. 20 nieopodal Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu. Funkcjonariusze pełniący służbę na terenie Tarnobrzega zostali powiadomieni, że w jednym ze sklepów obuwniczych została wybita szyba. Policjanci natychmiast udali się w rejon zdarzenia. Po kilku minutach zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli się dziwnie zachowywać. Postanowili sprawdzić te osoby. Podczas legitymowania okazało się, że jeden z nich jest sprawcą wybicia szyby wystawowej. Był nim 22-letni mieszkaniec Tarnobrzega.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że jest pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Wandal trafił do policyjnego aresztu w celu wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

Mężczyzna wkrótce stanie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x