29.10 (sobota) Koncert z cyklu „Rock Młodych 2” w Sandomierzu, godz.20

W ramach 2 edycji przeglądu „Rock Młodych 2” wystąpią zespoły Radiators (rock/metal/trash) oraz Mickey Lecter (rock/grunge/punk). Wstęp – 8 zł.

Radiators to grupa pięciu kumpli, którzy poznali się na długo przed założeniem kapeli. Wszyscy są mieszkańcami jednego miasta – Stąporkowa (znanego również jako Miasto Grzejników). Oprócz wspólnego podwórka dzielili także miłość do ciężkiej muzyki. Po pewnym czasie samo słuchanie muzyki stało się niewystarczające i wtedy zrodził się pomysł założenia zespołu. Zaczęło się od wspólnych prób Bartka (gitara) i Grześka (bębny) niedługo później dołączył do nich Adrian (gitara), a po kliku miesiącach Łukasz (bas). Na próbach w takim składzie minął rok 2007.

Na początku 2008 roku miał miejsce debiut sceniczny grupy. Nastąpiło to na deskach MGOiK podczas XVI finału WOŚP. Specjalnie na tę okazję do zespołu dołączyła Paulina (wokal) i na rok do zespołu. W czerwcu 2009 r. Paulinę na miejscu wokalisty zastąpił Konrad. Wcześniej doszło także do roszady na pozycji basisty – Łukasza, zastąpił Tomek. Zmiany zdecydowanie wpłynęły na styl oraz brzmienie zespołu – udało się odnaleźć złoty środek pomiędzy prostym, ostrym graniem a melodyjnością. Były to ostatnie zmiany personalne w zespole.

Muzyka „Radiators” ma swoje odbicie w gustach muzycznych jego członków. Szczególnie wyraźnie widać w niej wpływy thrash metalu ale można też dostrzec elementy innych gatunków jak np. punk rocka. Radiators zawsze bazowali na własnych kompozycjach, już podczas pierwszego występu zaprezentowali swój autorski utwór. Z czasem liczba własnych kompozycji stopniowo się zwiększała. W marcu 2009 roku grupa zarejestrowała swój pierwszy materiał. W koneckim KaEseMku zespół nagrał trzy utwory: „Absence Of Light”, „War Never Changes” i „Radiację”. Kompozycje te zostały udostępnione w Internecie. Zespół zagrał szereg koncertów na terenie woj. świętokrzyskiego i nie tylko.

Zespół ma na swoim koncie również kilka nagród, które zdobył w obecnym składzie. Jesienią 2009 grupa zdobyła II miejsce w Świętokrzyskim Konkursie Zespołów Muzycznych w Staszowie, a połowie 2010 roku zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Kapel Rockowych „Czysty Akord” w Kielcach. Zespół zdobył również uznanie na „własnym terenie” o czym może świadczyć zdobycie I miejsca w XIV Koneckim Przeglądzie Form Estradowych „Scena 2010”.

video: bashaakabakek

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content