Siarka ustrzeliła Strzelca z Dąbrowicy (fotoreportaż oraz video HD)

Siarka Tarnobrzeg pewnie wygrała w Dąbrowicy z miejscowym Strzelcem i awansowała do 1/2 Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Mecz rozegrany został w środę 19 października.

Bramki dla Siarki padły pod koniec meczu, wynik otworzył w 80 min Tomasz Wolan,
drugiego gola zdobył w 84min. Jacek Rożek, trzecią bramkę zdobył w 89 min. Michał Szczepański.

Mecze półfinałowe rozegrane zostaną  13 listopada. Rywalem Siarki będzie zespół Unii Nowa Sarzyna, Olimpii Pysznica lub Termopolu Żabno.


Po meczu ze Strzelcem trener Siarki Adam Mażysz powiedział portalowi NadWisłą24:

– Strzelcowi należą się brawa gdyż grają dobrą piłkę. Wola walki i chęć zwycięstwa leżały po stronie Dąbrowicy, oni chcieli za wszelką cenę wygrać, a my chcieliśmy zwyciężyć jak najmniejszym nakładem sił.

– W pierwszej połowie nie przytrzymaliśmy piłki, ale w piłce tak najczęściej jest, że wygrywa nie ten co gra pięknie tylko skutecznie. Moi zawodnicy myśleli, że na stojąco wygrają ten mecz ale przeciwnik pokazał dobrą piłkę, dlatego w drugiej połowie zespół się sprężył, widać było, że nie chcieli doprowadzić do dogrywki, gdyż dla nas najważniejsze jest sobotnie spotkanie ligowe ze Stalą Mielec.

– W końcówce spotkania, gdy zabrakło im już sił widać było naszą klasę, „rozklepaliśmy ” ich, strzeliliśmy trzy bramki.

– W tej rundzie nie zagrają Jakub Kwieciński i Wojciech Jakubowski. Kwieciński ma naderwane więzadło przednie, przerwa w grze potrwa ok. 6 tygodni. Jakubowski dopiero co ma ściągnięty gips z nogi, przed nim zabiegi rehabilitacyjne. W Koronie czy Legii zawodnicy po takich kontuzjach wrócili by jeszcze w tej rundzie do gry, u nas niestety, tak nie jest. Oni praktycznie leczą się sami.

– Do gry za to powróci Paweł Bażant i Arek Duda

– Myślę, że zespół ten, grając na 100% swoich możliwości będzie wygrywał i będzie się piął w tabeli.

Strzelec Dąbrowica – Siarka Tarnobrzeg 0:3 (0:0)

Siarka: Lasota – Beszczyński, Stępień, Jakubiec, Polit – Łukawski, Hynowski (Kuranty), Lipiec (Madeja) – Wolan, Rożek – Mażysz (Szczepański)

źródło: własne, www.siarka-tarnobrzeg.eu

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

foto: Arkadiusz Jeż

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x