Sprzedawała papierosy nieletnim – zapłaci 2 tys. zł grzywny

Nawet 2 tysiące złotych grzywny grozi 42-letniej kobiecie, która w kiosku nieletnim osobom sprzedawała papierosy na „sztuki”. Nieodpowiedzialna sprzedawczyni wpadła, podczas sprzedaży papierosów trzem chłopcom w wieku 14,16, i 17 lat. Za swoje czyny wkrótce odpowie przed sądem.

Tarnobrzescy Policjanci wyjaśniają okoliczności sprzedaży papierosów osobom nieletnim w jednym z tarnobrzeskich kiosków „Ruchu”. Kilka dni temu wczesnym rankiem, funkcjonariusze prowadząc obserwację, jednego z punktu, zauważyli jak sprzedawczyni podała do sprzedaży osobom nieletnim, papierosy.

Funkcjonariusze podjęli natychmiastową interwencję. Wylegitymowali chłopców. Okazało się, że są to uczniowie pobliskich szkół w wieku 14,16, i 17 lat. Wszyscy trzej nieletni posiadali przy sobie zakupione na sztuki, papierosy. Jak przyznali policjantom nie był to ich pierwszy zakup w tym kiosku.

Funkcjonariusze wylegitymowali sprzedawczynię. Okazała się nią 42- letnia mieszkanka Tarnobrzega. Stróże prawa zabezpieczyli otworzone paczki papierosów, z których kobieta sprzedawała papierosy na sztuki czerpiąc nie małe zyski. W tej sprawie kobieta złoży wyjaśnienia. Za popełnione czyny odpowie przed sądem.

Zgodnie z przepisami, zabrania się sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom do lat 18. W miejscu sprzedaży wyrobów tytoniowych umieszcza się widoczną i czytelną informację o treści: „Zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom do lat 18 (art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych


źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x