Tarnobrzeski MOPR zmieni swoją siedzibę

4 mln 707 tys. 865 zł – taka kwota trafi do Tarnobrzega na kolejne inwestycyjne. Dzięki dofinansowaniu możliwa będzie modernizacja infrastruktury Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu, a także rozbudowa części dla pacjentów Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczy w Tarnobrzegu.

Dzięki wystąpieniu oszczędności poprzetargowych w ramach działania 5.2 Infrastruktura ochrony zdrowia i pomocy społecznej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013, złożony w sierpniu 2009r. przez Gminę Tarnobrzeg wniosek., pn.: „Modernizacja infrastruktury Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu”, który znajdował się na liście rezerwowej, decyzją Zarządu Województwa Podkarpackiego z dnia 20 września 2011r. został wybrany do dofinansowania.

Przedmiotem projektu jest przeprowadzenie prac remontowo-adaptacyjnych budynku przy ul. Kopernika i przeniesienie do niego siedziby MOPR oraz jednostek mu podległych – Środowiskowego Dom Samopomocy, Domu Dziennego Pobytu, świetlicy socjoterapeutycznej oraz Punktu Interwencji Kryzysowej, w celu stworzenia w jednym miejscu punktu wsparcia dla osób potrzebujących.

W ramach projektu zostaną również wyposażone pomieszczenia powyższych jednostek.

Wartość ogółem zadania: 4 658 861,96 zł

% dofinansowania: 70,00%

Wnioskowane dofinansowanie : 3 261 203,37 zł

Wkład Gminy : 1 397 658,59 zł

Natomiast z powodu pokrycia się ww. inwestycji z projektem pn.: „Adaptacja do potrzeb działań usługowo- gospodarczych budynku internatu przy ulicy Kopernika” odstąpiono od realizacji niniejszego projektu w ramach działania 7.1 Rewitalizacja miast, ze względu na wyższy poziom dofinansowania o przeszło 500 tys. zł i korzystniejsze warunki odnośnie możliwości ulokowania MOPR i jednostek podległych w jednym budynku.

Ponadto projekt zgłoszony przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczy złożony w 2009, który znajdował się na liście rezerwowej został również wybrany do dofinansowania decyzją Zarządu Województwa Podkarpackiego z dnia 11 października 2011 roku. Projekt przewiduje rozbudowę zakładu oraz zakup sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego, w tym łóżek rehabilitacyjnych i materacy przeciwodleżynowych. Dzięki dofinansowaniu w placówce powstanie trzynaście nowych łóżek.

Wartość ogółem zadania : 2 070 947,06 zł

% dofinansowania: 70,00%

Wnioskowane dofinansowanie : 1 446 662.94 zł

Wkład Gminy : 612 284,12 zł

źródło: UM Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content