Tarnobrzeska drużyna mistrzyń zaprezentowała się w Zamku Dzikowskim (fotoreportaż oraz video HD))

Prezentacja drużyny KTS Zamek Tarnobrzeg, 20 -krotnych Mistrzyń Polski w tenisie stołowym, odbyła się w środę 26 października w Sali Sejmowej Zamku Dzikowskiego. W sezonie 2011/2012, oprócz Li Qian, Xu Jie, Kingi Stefańskiej i Czeszki Renaty Strbikovej, barw Zamku Tarnobrzeg bronić będą nieobecna w środę, medalistka igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata Park Mi Young z Korei Południowej, Chinka Liu Li oraz 18-letnia Katarzyna Ślifirczyk.

Przez ostatnie lata tarnobrzeska drużyna pod wodzą trenera Zbigniewa Nęcka rządzi i dzieli w polskim tenisie stołowym. Ubiegłoroczny złoty medal jest 20. w kolekcji naszego zespołu w ciągu ostatnich 21 lat. Tarnobrzeskie tenisistki nie zdobyły pierwszego miejsca w lidze tylko w sezonie 2005/2006, kiedy to przegrały z drużyną GLKS-u Nadarzyn.

Podczas ubiegłorocznej drogi KTS-u do do złotego medalu DMP niesamowitym osiągnięciem popisała się Li Qian, liderka KTS-u i świeżo upieczona brązowa medalistka Mistrzostw Europy 2011. „Mała” zwyciężyła wszystkie swoje ligowe pojedynki (27), tracąc w nich zaledwie sześć setów. Pozostałe zawodniczki nie były od niej zbytnio gorsze w bilansie: Xu Jie (15-2), Stefańska (12-1) i Strbikova (12-5). W europejskim pucharze ETTU tarnobrzeżanki dotarły do półfinału.

Podczas prezentacji z recitalem „Cameleon show” wystąpił Janusz Hryniewicz.

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zenon
12 lat temu

Jestem dumny, że w Tarnobrzegu mamy taką wspaniałą drużynę. Z niecierpliwością czekam na najbliższe mecze tenisistek stołowych, w szczególności te na arenie europejskiej.

obserwator
12 lat temu
Reply to  Zenon

Sądząc po liczbie kibiców szczególnie na meczach ligowych naszych tenisistek jesteś Zenonie jednym z nielicznych „dumnych” tarnobrzeżan:-)

Malwina
12 lat temu

dziewczyny są świetne ale to niestety nie im wybudowano trybunę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content