Koszykarze Siarki przegrywają z Turowem (fotoreportaż oraz video HD

Siarka Jezioro Tarnobrzeg przegrała z niepokonaną w tym sezonie drużyną PGE Turów Zgorzelec 59:77 w meczu 7 kolejki rozgrywek Tauron Basket Ligi. Spotkanie rozegrane zostało w sobotę 29 października w tarnobrzeskiej hali OSiR.

Sobotnia wygrana Turowa jest szóstą z rzędu jaką odnieśli wicemistrzowie ligi z sezonu 2010/11. Choć Siarkowcy przez trzy kwarty dzielnie stawiali opór drużynie gości, świetna gra obronna i dobra skuteczności sprawiły, że tarnobrzeżanie mieli ogromne kłopoty w organizowaniu akcji ofensywnych zakończonych celnym rzutem do kosza. Ostatnią kwartę podopieczni trenera Szczubiała przegrali w stosunku 8:24. Po meczu trener Siarki nie miał złudzeń, oceniając bardzo nisko grę swoich podopiecznych. – Wygrali mądrzejsi, którzy bardziej rozumieją koszykówkę – skomentował.

Siarka Jezioro Tarnobrzeg – PGE Turów Zgorzelec 59:77 (20:23, 7:11, 24:19, 8:24)

Siarka: J.T. Tiller 18, Josh Miller 15, Wojciech Barycz 7, Nicchaeus Doaks 7, Marek Piechowicz 6, Michał Rabka 2, Przemysław Karnowski 2, LaMarshall Corbett 2, Dariusz Wyka 0

Turów: Giedrius Gustas 21, Konrad Wysocki 20, Ronald Moore 10, John Edwards 9, Aaron Cel 7, David Jackson 6, Michał Gabiński 2, Dallas Lauderdale 2, Daniel Kickert 0, Michał Chyliński 0, Artur Mielczarek 0, Michał Jankowski 0

foto&video: Agnieszka Nycz