Gitarowa uczta w „Bluesie” czyli koncert Mr.Pollacka

Koncert Mr. Pollacka odbył się w sobotę 29 października w tarnobrzeskim pubie Blues&Rock. Świetna gra na gitarze Jacka Polaka sprawiła, że tego wieczoru popularny „Blues” wypełniony był niemal do ostatniego miejsca.

Obecny skład Mr.Pollacka tworzą dwaj bracia Jacek (vocal, gitara, programowanie) oraz Grzegorz (bębny) Polakowie z Mielca. W trakcie prawie dwugodzinnego koncertu zespół zaprezentował muzyczną podróż w czasie, od coverów uznanych „wiekowych” kapel, przez własne hard rockowe kompozycje sięgające korzeniami Stanów Zjednoczonych po perełki, czyli „przeboje” z muzyki klasycznej w rockowej, gitarowej aranżacji. Popisy wirtuozowskiej gry na gitarze Jacka Polaka potwierdziły, że nie bez przyczyny przez fachowców jest określany mianem „Paganiniego gitary” a przez wytwórnię płytową „Guitar 9 Records” uznany został  za nieodkryty talent gitarowy…

O zespole…

Zespół Mr.Pollack powstał w 1989 roku w Mielcu.Założycielami zespołu są dwaj bracia Jacek Polak (Chłopcy z Placu Broni,Voo Doo, Jacek Skubikowski, Renata Przemyk), (gitara, śpiew, programowanie) i Grzegorz Polak (bębny).

Swą muzyczną edukację rozpoczęli od śpiewania w chórze Stanisława Steczkowskiego w 7 roku życia. Po udanych występach w Jarocinie 1990 roku nagrali płytę pt.”QŃ”.

W 1993 roku zespół był finalistą Marlboro Rock- in ’93 International, występując z Jackiem Królikiem (obecnie „Brathanki”) i Piotrem Żaczkiem (obecnie znany sideman). W 1995 roku pojawiła się na rynku kolejna płyta pt. „Manhattan-One”, w nagraniu której wziął udział Grzegorz Skawiński, gitarzysta zespołu O.N.A./Kombii.

Rok 1998 zaznaczył się wyróżnieniem przyznanym przez prestiżowy magazyn dla gitarzystów i basistów „Gitara i Bas” umieszczając Jacka Polaka na pierwszym miejscu w kategorii „Nowa Nadzieja Gitary” w corocznym plebiscycie czytelników.

W 1999 roku Jacek Polak przygotował dla gdańskiego wydawnictwa „Professional Music Press” mistrzowskie instruktażowe video dla gitarzystów pt.”Granie Na Manhattanie”, w którym demonstruje swoją niesamowitą technikę gry.

Jacek i Grzegorz współpracowali z angielskim zespołem „Real Deal” podróżując po świecie i uwieńczając tę współpracę nagraniem w roku 2000 nowej płyty pt. „Air On 6 Strings” zawierającej rewelacyjne przeróbki utworów wielkich kompozytorów muzyki klasycznej takich jak: Beethoven, Mozart, Bach, Rhymski-Korsakov.

foto: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mefisto
10 lat temu

Wszystko co powyżej napisano to prawda tyle, że Jacek już 3 dekadę uchodzi za nieodkryty talent. Ale trudno żeby go ktoś wyłowił grającego covery w tarnobrzeskiej suterenie. W tzw. wielkim świecie tej klasy muzycy co Jacek udzielają się jako sidemani a nie obskakują okoliczne dożynki za równowartość zgrzewki piwa. Wypadało by się w końcu na coś zdecydować bo granie dla obszczymurów i nazywanie tego koncertem to obraza dla inteligencji nawet forumowicza NW24.

Tarnobrzeżanin
10 lat temu

Próbował swoich sił w jakimś programie TV? Gienek Loska również grywał po kątach a teraz gra na dużych scenach. Może to jest droga?

Muszę dodać, iż można w Blusie dobrze nagłośnić koncert, sobotni występ Mr. Pollacka jest tego dobitnym przykładem.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content