W sobotę niezwykłe i nietuzinkowe widowisko – koncert grupy HAWOK w tarnobrzeskim klubie Końca nie Widać, godz.20

Koncert stalowowolskiej formacji HAWOK odbędzie się w tarnobrzeskim klubie „Końca nie widać”. Bilety w cenie 5 zł. do nabycia przed koncertem. Organizatorem koncertu jest tarnobrzeskie Stowarzyszenie M-ROCK.

Zespół założony został wiosną 2009 roku w Stalowej Woli. Połączenie instrumentów tradycyjnych z elektroniką ściśle nawiązuje do specyfiki rodzimej Stalowej Woli, gdyż od samego początku wiejskość przenika się tutaj z miejskością, las z hutą, kultura lesiocka z drobnomieszczańską.

Muzyka Hawoka to właśnie połączenie przeszłości z nowoczesnością zainspirowane kulturą regionu etnicznego, kulturą lesiocką… Muzycznie zespół czerpie także z innych regionów Polski – Lubelszczyzna, Kurpie, Kieleckie. Utwory Hawoka to melodie i teksty tradycyjne oraz własne kompozycje i słowa. …. W listopadzie 2009 r.

Hawok zagrał w finale festiwalu GoRock jako jeden z 7 zespołów wyłonionych spośród 278 składów z całej Polski. Ania otrzymała nagrodę za najlepszą wokalistkę festiwalu. W grudniu tego samego roku Hawok gra na scenie konkursowej Mikołajków Folkowych 2009, gdzie jury przyznało zespołowi najwyższą nagrodę. W czerwcu 2010 roku utwór „Hej tam” zostaje umieszczony na dwupłytowym wydawnictwie promującym Festiwal Folkowo w Ostródzie. Na tymże festiwalu zespół otrzymuje wyróżnienie.

Członkowie

ANKA – śpiew; ROGER – lira korbowa, cymbały rzeszowskie, śpiew; ADAM – klarnet, akordeon, śpiew; MARIUSZ – perkusja, elektronika.

Zespołu można posłuchać na: http://www.myspace.com/hawok

Zapraszamy na stronę na FaceBooku: http://www.facebook.com/event.php?eid=225950887463004

foto&info: Karol Kułaga/M-Rock

video: nimufetka

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tarnobrzeżanin
8 lat temu

To już dziś, chyba ruszę dupsko 🙂 Zapowiada się ciekawy koncert.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x