Odpowiedzą za kradzież damskich torebek z dyskoteki

Policjanci z pionu kryminalnego ustalili a następnie zatrzymali dwie 22- letnie kobiety, które w jednym z tarnobrzeskich lokali, podczas trwania dyskoteki ukradły trzy damskie torebki. Łupem złodziejek padły dwa telefony komórkowe o łącznej wartości 440 złotych, kosmetyki i swetry. W toku prowadzonych czynności policjanci odzyskali torebki i skradzione z nich przedmioty.

Pod koniec sierpnia br. trzy nastolatki wybrały się do jednego z tarnobrzeskich lokali na dyskotekę. Będąc w restauracji, dziewczyny wybrały jeden z wolnych stolików, i głównie w swoim towarzystwie spędzały czas na zabawie. Podczas dyskoteki kilkakrotnie opuszczały stolik, udając się na parkiet. W tym czasie bez stałego nadzoru pozostawiały tam swoje torebki. Zbliżało się zakończenie dyskoteki. Nastolatki postanowiły jeszcze potańczyć. Swoje rzeczy ponownie zostawiły przy zajmowanym stoliku. Leżące torebki przykuły uwagę dwóch kobiet, które wykorzystując sytuację, dokonały ich kradzieży. Złodziejki z łupami pospiesznie opuściły lokal.

O kradzieży zostali zaalarmowani policjanci. Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności wyjaśniające tego zdarzenia. Prowadząc pracę operacyjną ustalili tożsamość podejrzanych o kradzież kobiet.

Wczoraj zostały one zatrzymane. Są nimi dwie m.Tarnobrzega w wieku 22 – lat. Policjanci odwiedzili ich mieszkania. Podczas przeszukania odzyskali torebki oraz część skradzionych przedmiotów.

22 – letnie kobiety zostały przesłuchane. Każda z nich usłyszała zarzuty kradzieży. Podejrzane przyznały się do popełnionych przestępstw. Grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

foto&źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x