Ojciec Mateusz w Baranowie Sandomierskim?

Co takiego wydarzy się w centrum Baranowa Sandomierskiego, że swoje śledztwo przeprowadzi detektyw w sutannie? To na razie owiane jest wielką tajemnicą, podobnie jak termin przyjazdu ekipy filmowej. – Prawdą jest, że prowadzę rozmowy z przedstawicielami producentów serialu – przyznaje burmistrz.

Niewykluczone, że fragmenty filmu będą kręcone w Baranowie Sandomierskim, jednakże póki, co nie chciałbym mówić o szczegółach i terminach. W stosownym czasie zamieścimy informacje o tym wydarzeniu – dodaje.

Dla gminy udział w serialu byłby doskonałą promocją, tym bardziej, że samorząd obrał kierunek na rozwój turystyki i co raz więcej prowadzi inwestycji, które mają uatrakcyjnić gminę i przyciągnąć turystów. W latach 2011-2013 gmina otrzyma dotację ze środków Unii Europejskiej. Ponad 15 milionów złotych, w tym 2 mln. 270 tys. z budżetu gminy ponad 12 mln. zł ze środków UE przeznaczone zostanie na realizację 2 projektów związanych z rewitalizacją części gminy i miasta Baranów Sandomierski.

– W 2012 roku będzie tu jeden plac budowy – mówi burmistrz. Część prac przewidzianych na ten rok już rozpoczęliśmy. Do 2013 roku zmieni się również centrum Baranowa Sandomierskiego, zostanie poprawiona estetyka, zmodernizowane będą budynki użyteczności publicznej.

Nie do poznania będzie też „zwałka” w Siedleszcznach, gdzie samorząd planuje wybudować stok narciarski. Zmieni się także miejscowość Suchorzów – tu zostanie wybudowany zbiornik wodny z kompleksem rekreacyjno – wypoczynkowym. W Dąbrowicy natomiast utworzony będzie kompleks rekreacyjno – sportowy ze składanymi trybunami, sceną i miejscami parkingowymi. Samorząd zmodernizuje też Dom Ludowy oraz zagospodaruje teren przy placu targowym.Na terenie gminy powstaną ścieżki rowerowe, ciągi spacerowe, trasy nornic walking i do narciarstwa biegowego.

Foto: Piotr Morawski

Źródło: UMiG Baranów Sand

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content