Tenisistki uczą jak wygrywać (foto)

Jak podkręcić piłeczkę i jak przebijać tuż nad siatką tak, aby przeciwnik nie odebrał. O tajnikach gry w tenisa stołowego opowiadały dziś uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 zawodniczki KTS Zamek Tarnobrzeg – 20. krotne złote medalistki Drużynowych Mistrzostw Polski.

Zawodniczki KTS Zamek Tarnobrzeg – kapitan Kinga Stefańska, Xu Jie i Li Liu pod okiem trenera Zbigniewa Nęcka i Tamary Czigwincewy uczyły dziś uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 podstaw gry w tenisa stołowego. Dzieciaki z radością przyjęły wielokrotne złote Drużynowe Mistrzynie Polski. A trener KTS-u rozglądał się za młodymi talentami.

– To pan Prezydent zachęcił nas do większej aktywności wśród uczniów tarnobrzeskich szkół, którzy podziwiają naszą drużynę i chcą się czegoś więcej o nas i o tej dyscyplinie sportu dowiedzieć. Dlatego z chęcią przyjęliśmy propozycję pana Prezydenta. Liczę, że wśród młodych uczniów znajdziemy takich, którzy będą gotowi na treningi i być może w przyszłości pójdą w ślady obecnych zawodniczek – mówił trener Zbigniew Nęcek.

Dzisiejsze spotkanie było pierwszym z serii. Zawodniczki KTS-u, podobnie jak koszykarze KKS Siarki Jezioro Tarnobrzeg, odwiedzą wszystkie tarnobrzeskie szkoły. – Chcemy przybliżyć dzieciom zasady gry i zdradzić trochę tajników naszej dyscypliny. Dzieciaki często grają w ping ponga na korytarzu czy w osiedlowym klubie. Mam nadzieję, że dzięki nam jeszcze bardziej polubią ten sport – mówiła kapitan Kinga Stefańska.

Podczas spotkań trener Zbigniew Nęcek będzie szukać chętnych osób, które chciałyby podjąć profesjonalne szkolenie w klubie.

– Cieszę się, że tarnobrzescy sportowcy tak chętnie chcą spotykać się z dziećmi, które niekiedy są bardzo zapatrzone w zawodników. Sportowcy stają się wzorem do naśladowania dla młodych ludzi. Dlatego tak ważne, aby zawodnicy poświęcali trochę czasu i kształtowali młodych ludzi, bo to przyniesie efekty – mówił Prezydent Norbert Mastalerz.

Podczas spotkania wyjątkowi goście zapraszali też najmłodszych na mecze ligowe, a także do dopingowania drużyny podczas rozgrywek Pucharu Europy. Najbliższy mecz KTS Zamek Tarnobrzeg rozegra we własnej hali w najbliższą niedzielę, 13 listopada br. o godz. 17. Przeciwniczkami podopiecznych trenera Nęcka będą zawodniczki MKSTS Polkowice.

Fot. Dariusz Bajor

Info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content