Intensywnie i klimatycznie czyli koncert zespołu Via Rei w TDK (fotoreportaż oraz video HD)

Koncert promujący debiutancką płytę tarnobrzeskiego zespołu Via Rei odbył się w sobotę 12 listopada w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Tłumnie zebranej publiczności muzycy zaaplikowali sporą dawkę pokręconej, intensywnej muzyki, z pogranicza reggae i ska.

Muzyki zawartej na krążku Via Rei ” W pogoni” i zaprezentowanej podczas sobotniego koncertu nie da się jednoznacznie zdefiniować zawiera bowiem obok rytmów zaczerpniętych z reggae i ska ogromną intensywność, uzyskaną dzięki elektronicznym dźwiękom i „sekcji dętej” zaskakującej momentami swą wszechobecnością w utworach. Mroczny, momentami wręcz apokaliptyczny klimat, solówki pokręcone jak dredy Jamajczyka i wreszcie teksty – każdy z wyraźną treścią, składają się na obraz projektu muzycznego obok którego trudno przejść obojętnie.

Debiutancki krążek ” W pogoni” zawiera dziewięć kompozycji. Na płycie znalazły się dwa remixy, których autorami są Gitbit Papilot (HEY, Fisz, Novika, L.U.C) oraz Marcin A. Steczkowski (The Transgress, Orange the juice, Minimatikon), który również zmiksował „W pogoni”, dodając nieco elektroniki. Masteringu dokonał Piotr „Falko” Rychlec, znany ze współpracy z Justyną Steczkowską, Stanisławem Sojką, Zakopower. Szatę graficzną okładki wykonał Grzegorz Wójcik (www.likedesign.pl). Cena płyty 25 zł.

________________

Zespół Via Rei dziękuje za wsparcie Prezydentowi Miasta Tarnobrzega oraz firmom: Osbud, Tagart, Wisan, Karabela, Tax – Bonus, Optyk Damian Wojciechowski, Siarkopol, Trigger, Euro – Szkoła Bis, Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna „EURO – PARK WISŁOSAN”, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

foto: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
11 lat temu

Stary materiał w nowym wykonaniu. 50\50 i na tak i na nie. Uważam, że wcześniejsza wersja kilku utworów była zdecydowanie lepsza, taka Via Reiowa, teraz muzyka mocno się skomplikowała.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content