Ojciec z córką podając się za pracowników administracji okradali staruszków

Sandomierscy policjanci zatrzymali 39 – letnią kobietę i 58 – letniego mężczyznę, mieszkańców Krakowa, podejrzewanych o okradanie mieszkań na terenie Sandomierza. Kodeks Karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

W połowie ubiegłego tygodnia sandomierscy kryminalni zatrzymali dwójkę mieszkańców Krakowa. Kobieta i mężczyzna, podając się za pracowników administracji, pod pretekstem zwrotu pieniędzy za wodę, „odwiedzali” starszych mieszkańców miasta.

Będąc w mieszkaniu poprzez prowadzenie rozmowy, jedna z osób odwracała uwagę domownika, druga w tym czasie szukała wartościowych rzeczy i kradła je. Łupem złodziei padły pieniądze w kwocie 950 złotych, biżuteria, ubrania, lupa i dwie poduszki. Osoby pokrzywdzone to mieszkanki Sandomierza w wieku 71, 72 i 93 lata.

Sprawcami kradzieży okazali się nimi mieszkańcy Krakowa : 39-letnia kobieta i jej 58-letniego ojciec. Policjanci zatrzymali ich w województwie podkarpackim, gdy jechali BMW. Podczas składania wyjaśnień sprawcy przyznali się do czterech kradzieży. Wobec zatrzymanych mieszkańców Krakowa zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenie majątkowe w kwocie 1000 złotych. Teraz ojciec z córką w więzieniu mogą spędzić nawet do 5 lat.

foto&źródło: Policja Sandomierz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x