Mieszkaniec Gorzyc zatrzymany na podwójnym gazie

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca Opla Astry, którego zatrzymali policjanci jadącego rondem w miejscowości Grębów. Policjantów o wyczynach pirata, powiadomili inni kierowcy.

Policjanci pełniący służbę na terenie Grębowa po godzinie 17, otrzymali zgłoszenie, że kierowca pojazdu pojazd marki Opel Astra jadący w kierunku miejscowości Jamnica, może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze natychmiast udali się w ten rejon wypatrując takiego samochodu. Po kilku minutach drogą wojewódzką nadjechał Opel Asta. Policjanci przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych zatrzymali pojazd.

Kierowca Opla Astry nie reagował na polecenia policjanta, nie chciał też opuścić pojazdu. Funkcjonariusze siłą wyciągnęli mężczyznę z samochodu. Po wylegitymowaniu okazało się, że jest nim 40 – letni mieszkaniec gminy Gorzyce. Policjanci zbadali stan jego trzeźwości. Badanie wykazało u niego 3,30 promila alkoholu w organizmie.

Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Coraz częściej Policja zatrzymuje „potencjalnych drogowych zabójców” tuż po sygnałach od innych kierowców lub mieszkańców powiatu tarnobrzeskiego. Dzięki takim postawom chronimy życie ludzkie, innych oraz swoje.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x