Łatwe zwycięstwo kadetów z Chobrzan

Już po raz drugi w pojedynku ULKS Chobrzany- MKS Czarni Połaniec górą okazali się zawodnicy z Chobrzan. Tym razem kadeci ULKS-u grając u siebie nie pozwolili odebrać sobie nawet seta, pewnie wygrywając za 3 punkty.

Drużyna MKS Czarni Połaniec jest złożona z zawodników z Połańca oraz ze Staszowa, lecz nawet połączone siły tych miast nie radzą sobie z małą miejscowością jaką są Chobrzany!

Inauguracyjna odsłona meczu zaczęła się od prowadzenia miejscowych, którzy broniąc ataki przeciwników wyprowadzali skuteczne kontry. W tym secie na szczególna uwagę zasługują zawodnicy przyjmujący ( Pyszczek Kamil, Kolasiński Robert), którzy dokładnym przyjęciem umożliwiali rozgrywającemu posyłać bardzo dokładne piłki. Błędy ustawienia w obronie zawodników z Połańca dokładnymi kiwkami karcił raz po raz rozgrywający Dawid Tenderowicz. Natomiast atakujący Gąsowski Witold zdobywał punkty nawet z bardzo ciężkich pozycji, pewnie prowadząc zespół do zwycięstwa w pierwszej partii.

Drugi set rozpoczął się lepiej dla podopiecznych trenera z Połańca, którzy po celnych plasach w środek boiska zdobywali punkty. Po szybkiej korekcie ustawienia kadetów ULKSu wszystko wróciło do normy z pierwszej odsłony. Skuteczną obroną na końcowych metrach boiska popisywali się środkowi Osowski Michał oraz Abramczyk Dominik. Ostatecznie rozpędzony zespół z Chobrzan pewnie wygrał seta z 9 punktową przewagą.

Komfort psychiczny w 3 odsłonie meczu pozwolił na włączenie przez chobrzański zespół gry środkiem. O pewności jaką uzyskali w tym meczu kadeci ULKSu świadczy doskonała gra blokiem a zarazem idealna współpraca bloku z obroną. Pewni swego byli nawet zawodnicy z ławki( Głowacki Wojciech oraz Krystian Wielgosz), którzy skończyli seta punktową zagrywką oraz efektownym blokiem. Tym sposobem gra ze strony miejscowych stała się bardziej finezyjna a zarazem dająca zadowolenie liczne przybyłej publiczności. Na zapełnionych trybunach pojawili się nawet najmłodsi adepci siatkówki z grupy naborowej ULKSu, którzy poczuli emocje prawdziwego widowiska.

Kolejne 3 punkty na swoim koncie zapisali Kadeci ULKS Chobrzany.

ULKS Chobrzany – MKS Czarni Połaniec 3:0 (25:21, 25:16, 25:17)

Skład ULKS Chobrzany: Gąsowski Witold, Tenderowicz Dawid, Pyszczek Kamil, Kolasiński Robert, Osowski Michał, Abramczyk Dominik, Głowacki Wojciech, Wielgosz Krystian, I Trener – Głowacki Piotr, II Trener – Osuch Kacper

foto&źródło: Kacper Osuch

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content