„Prawdziwa gra, prawdziwe zwycięstwo” – trenuj piłkę nożną w KS Siarka

Klub Sportowy Siarka Tarnobrzeg i Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Nożnej „Złota Siarka” rozpoczynają akcję mającą na celu promocję treningów piłkarskich – „Prawdziwa gra, prawdziwe zwycięstwo”.

– Każdy z Was może zostać zawodnikiem klubu z wielką tradycją. Klubu, który wychował piłkarzy takich, jak były reprezentant Polski Mariusz Kukiełka, czy, jeszcze nie tak dawno temu, grający w ekstraklasie Jacek Kuranty. To właśnie w Siarce wykrystalizowały się także talenty grających później z powodzeniem zarówno w ligach zagranicznych, jak i w reprezentacji – Cezarego Kucharskiego czy Andrzeja Kobylańskiego – mówi zwracając się wprost do młodych piłkarzy wiceprezes KS Siarka Dariusz Dziedzic.

– Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Wszystko zależy od Was. Zgłaszając się na treningi grup młodzieżowych, możecie zrealizować swoje marzenia, związać swoje życie z grą w piłkę nożną i zostać idolem następnych pokoleń. Nasz klub stawia na wychowanków i taką politykę będzie kontynuował. Nie zmarnujcie swojej szansy – dodaje.

PRAWDZIWA GRA, PRAWDZIWE ZWYCIĘSTWO

Na ulicach, a także w szkołach wkrótce pojawią się billboardy, plakaty i ulotki promujące akcję „Prawdziwa gra, prawdziwe zwycięstwo”. Znajdująca się na nich grafika obrazuje dwa sposoby spędzania wolnego czasu i zachęca do wyboru tego zdrowego, pełnego prawdziwych emocji.

– Pomysł akcji promującej trenowanie piłki nożnej w Klubie Sportowym „Siarka” kiełkował od dłuższego czasu. Widniejąca na billboardach i plakatach grafika w pełni oddaje cel akcji – zachęca do wyboru treningów piłkarskich, zamiast pasywnego, wirtualnego świata komputera, konsoli czy telewizji. Chcemy przekonać zarówno dzieci, jak i ich rodziców, że już od najmłodszych lat warto postawić na aktywne formy spędzania wolnego czasu – mówi pomysłodawca akcji „Prawdziwa gra, prawdziwe zwycięstwo”, członek SSPN „Złota Siarka” i były prezes KS Siarka Grzegorz Ciszewski.

– Cykliczność takich akcji powinna owocować na przestrzeni lat rozwojem osobowym i jakościowym piłkarskich grup młodzieżowych Siarki, trenujących na boiskach pod Zwierzyńcem – dodaje.

TRENINGI POD OKIEM PROFESJONALISTÓW

Do treningów piłkarskich zachęcają także pracujący z młodzieżą trenerzy.

– Treningi w klubie na pewno są sposobem na uatrakcyjnianie wolnego czasu. Pozwalają oderwać się do telewizora czy komputera. Zamiast tego, dzieci mogą spędzać czas na boisku z rówieśnikami. Oczywiście stawiamy na rozwój cech typowo piłkarskich. Uczymy taktyki, techniki, pracujemy nad wytrzymałością czy szybkością. Na początku, szczególnie w tych najmłodszych grupach jest to nauka przez grę i zabawę. Poza tym wiadomo – sport to zdrowie – mówi Michał Szymczak, trener trampkarzy młodszych KS Siarka i piłkarzy mistrza jesieni stalowowolskiej klasy okręgowej OKS Mokrzyszów.

W klubie Sportowym Siarka pod okiem profesjonalnych trenerów piłkarskiego rzemiosła uczy się obecnie ponad 200 chłopców. Treningi w 7 grupach wiekowych prowadzą trenerzy: Maciej Wojnar (juniorzy starsi – roczniki 1994-93), Szymon Kozłowski (juniorzy młodsi – 1996-95), Michał Kozłowski (trampkarze starsi – 1997), Michał Szymczak (trampkarze młodsi – 1998), Grzegorz Dobrasiewicz (młodzicy starsi – 1999), Paweł Krzemiński (młodzicy młodsi – 2000), Michał Złotek (grupa 2001-02) i Bogusław Sroczyński (grupa 2003 i młodsi).

foto&info: KS Siarka

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
darznik
12 lat temu

super

Postaw mi kawę na buycoffee.to
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content