Sandomierska przebita ale nie skończona

Kierowcy mogą już korzystać z ulicy Sandomierskiej, biegnącej wzdłuż muru Parku Dzikowskiego. Ale to jeszcze nie koniec inwestycji, która będzie kontynuowana w przyszłym roku.

Od kilku dni kierowcy mogą wreszcie poruszać się po ulicy Sandomierskiej, biegnącej wzdłuż muru okalającego Park Dzikowski. Wreszcie, bo ten fragment ulicy przez lata był wyłączony z ruchu i służył jako dziki parking dla TiR-ów.

– Obiecałem, że w tym roku przebijemy Sandomierską i słowa dotrzymałem. Jestem pewien, że nowe rozwiązanie komunikacyjne w znaczący sposób usprawni ruch pojazdów w tym newralgicznym miejscu miasta – mówi Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz.

Inwestycja kosztowała 99 tys. zł, z czego aż 75 tys. zł stanowiła dotacja z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu.

Ale to jeszcze nie definitywny koniec prac przy przebudowie Sandomierskiej. Ze względu na niskie temperatury zrezygnowano w tym roku z położenia asfaltu na całym odcinku drogi. Stanie się to na wiosnę 2012 r.

Wtedy także wykonane będzie odwodnienie drogi, co umożliwi położenie chodnika po obu stronach ulicy, na całej jej długości.

– Od dyrektora Wiesława Lichoty otrzymałem zapewnienie, że WORD wesprze nas także przy realizacji drugiego etapu przebudowy ulicy Sandomierskiej. Bardzo mu za to dziękuję, a tarnobrzeżan zapewniam, że ruszymy z pracami najszybciej jak to będzie możliwe – dodaje Norbert Mastalerz.

źródło: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
8 lat temu

SOBOTA godz. 16.45 – Mecz ligowy SIATKÓWKI KOBIET Anser-Siarka Tarnobrzeg vs. Bolewław V LO Rzeszów – WSTĘP BEZPŁATNY – Hala Sportowa „OSiR” – ZAPRASZAMY

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x