Koncert „Dwa teatry” w Tarnobrzeskim Domu Kultury (fotoreportaż oraz video HD)

Sobotni koncert „Dwa teatry” odbył się jako impreza towarzysząca XXXIV Barbórkowej Dramie Teatralnej. Na deskach sali widowiskowej TDK wystąpili: Izabela Trębacz – Diakhate – mezzosopran, Ziemowit Wojtczak – baryton i Aleksandra Nawe – fortepian.

Podczas koncertu artyści zaprezentowali m.in. popularne arie musicalowe oraz piosenki Piotra Hertla – jednego z najwybitniejszych kompozytorów muzyki teatralnej i filmowej. Imprezę jak zwykle z klasą i wyczuciem, poprowadził Mariusz Ryś.

Izabela TRĘBACZ – mezzosopran

Urodziła się w Łodzi. Studiowała śpiew w Akademii Muzycznej w Łodzi na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie Prof. Beaty Zawadzkiej-Kłos. Mistrzowskie Podyplomowe Studia Wokalne we Wrocławiu ukończyła w klasie Prof. Christiana Ellsnera. Uczestniczyła także w kursach prowadzonych przez: Prof. Teresę Żylis-Gara (Monaco, Radziejowice) Prof. Christiana Elssnera (Hohschule für Musik w Dreźnie, Krakowie i Wrocławiu) i Prof. Ingrid Kremling-Domansky z Hohschule für Music und Theater w Hamburgu, pod której opieką wokalną znajduje się do dziś.

Na stałe współpracuje z pianistami: Magdaleną Blum, Aleksandrą Nawe, Anną Liszewską, Agnieszką Przybylską, Danutą Antoszewską.

W lipcu 2006 roku była uczestniczką 1-szej Letniej Akademii Operowej w Gut Immling. Wynikiem współpracy z dyrygentem Ivanem Anguelovem była seria koncertów na terenie Bułgarii i Francji w 2007 i 2008 roku.

Była także aktorką Teatru Logos w Łodzi , w którym zagrała w ponad 150 przedstawieniach w kraju i za granicą.

W dorobku artystycznym tej młodej śpiewaczki znaczące miejsce zajmuje współpraca (jeszcze podczas studiów) ze znakomitym kompozytorem i pianistą Piotrem Hertlem. Zaowocowała ona szeregiem wspólnych występów w kategorii piosenki aktorskiej, które zostały zarejestrowane przez TVP.

W 2010 roku Izabela Trębacz-Diakhate rozpoczęła współpracę z Katedrą Kameralistyki w Akademii Muzycznej w Łodzi.

Ziemowit WOJTCZAK – baryton

Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie śpiewu prof. Haliny Romanowskiej. Równolegle studiował metodykę nauczania śpiewu pod kierunkiem prof. Tatiany Mazurkiewicz. W czasie studiów dwukrotnie brał udział w Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej (1989 r. – wyróżnienie; 1992 r. – III nagroda).

Od roku 1991 był solistą Teatru Muzycznego w Łodzi. Jego repertuar obejmuje blisko pięćdziesiąt ról w musicalach, operetkach klasycznych, operach, farsach muzycznych oraz rewiach, koncertach i przedstawieniach dla dzieci. Występował m.in. w Niemczech, Austrii, Belgii, Danii, Szwajcarii, Luxemburgu, Francji oraz we Włoszech.

Od 1992 roku pracuje w Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie prowadzi klasę śpiewu solowego. W roku 2006 uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego sztuki, od roku 2007 zatrudniony na stanowisku profesora nadzwyczajnego Akademii Muzycznej w Łodzi.

Przez cały czas bierze czynny udział w życiu muzycznym macierzystej uczelni oraz Regionu, występuje na estradach filharmonicznych i licznych festiwalach muzycznych w kraju i za granicą.

Aleksandra NAWE – fortepian

Urodziła się w Tarnobrzegu. Studia pianistyczne w łódzkiej Akademii Muzycznej ukończyła z wyróżnieniem w specjalności solistycznej w klasie prof. Zbigniewa Lasockiego oraz kameralnej w klasie prof. Rajmunda Ambroziaka.

Jest laureatką X Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Kameralnej w Łodzi, uzyskała też wiele wyróżnień dla najlepszego akompaniatora na międzynarodowych konkursach muzycznych w kraju i za granicą. Pracowała z wybitnymi pedagogami podczas mistrzowskich kursów instrumentalnych i wokalnych (Łódź, Szczawnica, Duszniki Zdrój, Radziejowice, Monaco).

Bierze udział w festiwalach muzycznych, sesjach naukowo-artystycznych i projektach własnych. Dokonała nagrań CD, oraz dla radia, teatru oraz TV polskiej i holenderskiej.

W macierzystej uczelni pracuje od 1988 roku. Jest doktorem habilitowanym sztuki muzycznej, prowadzi zajęcia z kameralistyki fortepianowej w Katedrze Kameralistyki łódzkiej Akademii Muzyczne.

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mefisto
9 lat temu

uwielbiam Izę Trębacz

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content