Szczypiorniści Wisły pokonują Grunwald (fotoreportaż oraz video HD)

Po dwóch porażkach z rzędu z Zagłębiem Sosnowiec i Control Process Tarnów piłkarze ręczni Wisły Sandomierz przełamali złą passę i pokonali zespół Grunwald Ruda Śląska 27:22 (14:11). Mecz rozegrany został w niedzielę 4 grudnia w sandomierskiej hali MOSiR.

Pokonanie lidera z Rudy Śląskiej nie było łatwą sztuką, przez większą część spotkania wynik oscylował w granicach jedno, dwu – bramkowej przewagi gospodarzy. Duża w tym zasługa bramkarzy obu drużyn, którzy raz po raz, szczególnie w pierwszej połowie meczu, „wyciągali” piłki zdawało by się, niemożliwe do obrony.

W 41 min. meczu goście wyszli nawet na prowadzenie 19:18, w czym dużą „zasługę” miał bramkarz Wisły –  Skowron, który w ostatnich minutach spotkania zatracił refleks i skuteczność którymi imponował przez pierwsze 30 min. meczu. Na szczęście trener Wiślaków w porę zareagował na niedyspozycję swojego pierwszego bramkarza, którego z powodzeniem zastąpił Stolarski.

W ostatnich minutach meczu zniechęcenie w szeregach gości wzięło górę nad taktyką co skrzętnie wykorzystali Sandomierzanie, powiększając swoją zdobycz bramkową. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Wisły 27:22 i spowodowało zmianę na pozycji lidera drugoligowych rozgrywek w piłce ręcznej.

Po 11 kolejkach Wisła z dorobkiem 14 punktów zajmuje 6 miejsce w tabeli, tracąc do lidera z Tarnowa 4 oczka.

Za tydzień szczypiorniści z Sandomierza zmierzą się w Katowicach z zajmującym 12 lokatę miejscowym AZS. Przed własną publicznością Wiślacy zagrają za dwa tygodnie, a ich rywalem będzie ostatnia w tabeli Juwenia Rzeszów.

SPR Wisła Sandomierz – SPR Grunwald Ruda Śląska 27:22 (14:11)