Patriotyczna debata w tarnobrzeskiej „Trójce”

Uczniowie klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu wzięli udział w debacie na temat „Polak – to brzmi dumnie” poświęconej patriotyzmowi. Spotkanie odbyło się w ramach udziału w konkursie „Bezpieczna szkoła-bezpieczny uczeń”.

Na początek uczniowie obejrzeli przygotowaną przez nauczyciela historii Sebastiana Burghardta prezentację multimedialną. Dzięki niej dowiedzieli się, co oznacza słowo patriotyzm i jakie są jego rodzaje.

W czasie debaty uczniowie zostali podzieleni na dwie grupie. Jedna z nich próbowała uwodnić, że są dumni z tego, iż są Polakami, a druga – wręcz przeciwnie. Uczniowie odpowiadali na pytania: czy jesteśmy tolerancyjni w stosunku do siebie i innych, czy wyjeżdżając z Polski kultywujemy nasze narodowe tradycje, czy jesteśmy patriotami.

Debata została przygotowana przez panią Joannę Lipińską i Katarzynę Chmiel, nauczycielki języka polskiego oraz Małgorzatę Roguz, pedagoga szkolnego.

Gościem honorowym debaty, był poseł na sejm, Mirosław Pluta, który z rąk przewodniczącej szkoły Korneli Glicy otrzymał zaświadczenie o tym, że jest przyjacielem naszej szkoły.

info&foto: Sabina Olszewska

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x