Tarnobrzeskie tenisistki w ćwierćfinale Pucharu ETTU (fotoreportaż oraz video HD)

Zespół KTS Zamek – OWG Tarnobrzeg pokonał hiszpańską drużynę Suris Calella 3:1 i awansował do ćwierćfinału rozgrywek Pucharu ETTU. Wygraną w dużej mierze tarnobrzeski zespół zawdzięcza postawie Li Qian, która zdobyła w tym spotkaniu 2 punkty.

Mecz nie zaczął się najlepiej dla podopiecznych trenera Nęcka, w pierwszym pojedynku liderka zespołu gości Gabriela Feher pokonała bez większych problemów Renatę Strbikową 3:0.

– Znam Gabrielę od wielu lat ale nie widziałem jej jeszcze tak dobrze grającej, nie tyle Renata zagrała dzisiaj słabo, co jej przeciwniczka zagrała dzisiaj świetnie – komentował po meczu trener Nęcek.

W drugiej partii wieczoru liderka tarnobrzeskiego zespołu Li Qian zwyciężyła 3:0 Svetlanę Mayorovą. Drugi punkt na konto KTS zapisała Xu Jie, która w bardzo ładnym stylu, bez straty seta wygrała z Jessicą Hernandez.

POJEDYNEK LIDEREK

W czwartej partii, w rywalizacji liderek obu ekip lepszą okazała się Li Qian, pokonując Gabrielę Feher 3:1.

– Cieszy mnie najbardziej Mała, która strasznie przeżyła porażkę z Sochaczewem. Mała miała dzisiaj naprawdę trudną sytuację, ponieważ zaryzykowałem, bo gdyby dzisiaj przegrała, to byłaby bardzo podłamana przed świętami. Ale ja w nią wierzę, gdyż znam jej charakter i nie pomyliłem się. Wygrała dwie gry z dobrymi przeciwniczkami, co pomoże jej w przygotowaniach do olimpiady w Londynie, bo to jest nasz główny cel – tłumaczył trener Nęcek.

– Największą trudnością w przygotowaniach do tego spotkania była odbudowa dziewczyn po porażce z Sochaczewem. Wczoraj jeszcze pojechaliśmy do Sandomierza, spacerowaliśmy po Rynku – i to również pomogło nam odbudować się po tej porażce. I udało się, walczyliśmy dzisiaj wspaniale i odnieśliśmy sukces – dodał.

PARK MI YOUNG W KOREI

Niespodzianką wieczoru była nieobecność w szeregach tarnobrzeskiej drużyny Koreanki Park Mi Young, zakontraktowanej do zespołu trenera Nęcka pod kątem występów w Pucharze ETTU.

– Park Mi Young miała w piątek bardzo ważne zawody w Korei, wiedziałem o tym, sprowadziłem ją na mecz z Sochaczewem, ponieważ chciałem pokazać tę wybitną zawodniczkę publiczności tarnobrzeskiej, biorąc pod uwagę, że dla niej to również jest trudna sytuacja, przylot dzień przed meczem. Ale to jest bardzo profesjonalna zawodniczka, która wkomponuje się w tą drużynę – wyjaśnił trener Nęcek.

Dzięki zwycięstwu nad hiszpańską ekipą tarnobrzeskie tenisistki stołowe awansowały do ćwierćfinału Pucharu ETTU. W walce o półfinał podopieczne trenera Nęcka zmierzą się z lepszym z pary Fotoprix Vic (Hiszpania) – Club Pongiste Lyssois Lille Metropole (Francja). Pierwszy mecz odbędzie się w terminie 13-16 stycznia 2012.

KTS Zamek Tarnobrzeg – Suris Calella 3:1

Renata Strbikova – Gabriela Feher 0:3 (7:11, 4:11, 5:11)

Li Qian – Swietłana Majorowa 3:0 (11:3, 11:7, 11:7)

Xu Jie – Jessica Hernandez 3:0 (11:6, 11:4, 11:4)

Li Qian – Gabriela Feher 3:1 (9:11, 11:9, 11:7, 11:5)

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

foto: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x