Tenisiści stołowi z Sandomierza wiceliderami II ligowych rozgrywek

Kolejny weekend pingpongiści KTS Sandomierz zaliczą do udanych. Do dorobku zaliczyli dwa zwycięstwa – w sobotę na wyjeździe z Macovią Fungis Maków 6:4 i w niedzielę w derbach świętokrzyskich 7:3 z Polonia Białogon. Były to ostatnie spotkania rundy jesiennej. KTS zakończył je na dobrej drugiej pozycji i będzie liczył się w walce o I ligę.

Sobotni pojedynek z Macovią należał do tych z gatunku horrorów. Pingpongiści KTS-u jechali do Makowa z nastawieniem na łatwe spotkanie tym bardziej, iż rywal wystąpił bez kontuzjowanego Świerczyńskiego. Nieoczekiwanie słabszy dzień zaliczył lider KTS-u Jacek Koziarski przegrywając oba spotkania i ogółem pierwsze w rozgrywkach. Na drugim stole również nieoczekiwanie KTS zaliczył dwie porażki z zawodnikiem gospodarzy Dębskim, mimo iż zarówno Markowski jak i Gruszczyński prowadzili już po 2:0, by przegrać 2:3.

W tej sytuacji bardzo ważne były pojedynki deblowe, które udało się zdecydowanie wygrać. W świetnej dyspozycji był Andrzej Kaczmarek zdobywając komplet punktów i ratując zwycięstwo, szczególnie w ostatnim bardzo dramatycznym pojedynku z bardzo dobrze dysponowanym Uścińskim 3:2

Punktowali: Kaczmarek 2, Markowski i Gruszczyński po 1, Markowski/Koziarski i Kaczmarek

Niedzielne derby świętokrzyskie nie miały już tej dramaturgii. Na pierwszym stole zawodnicy KTS-u zdobyli komplet punktów, na drugim słabszym występ zaliczył tym razem Gruszczyński przegrywając oba spotkania. Dobrze zaprezentował się zawodnik gości Stochmal zdobywając dwa punkty. Wydaje się, że po zmianie par deblowych, pojedynki te stały się mocną stroną Sandomierza. Również w niedzielę KTS zdobył na deblach komplet punktów.

foto&źródło: Krzysztof Gruszczyński

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content