Dzieci z tarnobrzeskich podstawówek walczyły o świąteczne trofea (fotoreportaż oraz video HD)

Coroczny „Bieg do Św. Mikołaja” odbył się w poniedziałek 12 grudnia w tarnobrzeskiej hali OSiR. W zawodach sportowych udział wzięły dzieci z tarnobrzeskich szkół podstawowych.

Na starcie pojawili się mali reprezentanci 11 szkół. Uczniowie rywalizowali  w różnych konkurencjach: jazdy na sankach, toczenia kuli, malowania świątecznej choinki palcami czy zbierania śnieżynek. – Różnorodne konkurencje jakie przygotowaliśmy, są dostosowane do wieku zawodników, w wyścigu biorą bowiem udział dzieci z klas 1-3 – tłumaczy Dariusz Chmielowiec, szef Studia Tańca i Ruchu FRAM z Tarnobrzega. – To specyficzny rodzaj zawodów, poprzez sport zdobywanie świątecznego trofeum przynoszonego przez sportowca -Św. Mikołaja – dodaje.

Imprezę organizują Ośrodek Sportu i Rekreacji wespół z Tarnobrzeskim Domem Kultury, wspierane przez Studio Tańca i Ruchu Fram. – Robimy to dla dzieci, mam nadzieję, że one czekają na ten dzień, to taki czas sportowych igrzysk i integracji jednocześnie – tłumaczy pan Dariusz.

1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 10

2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 11

3 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3

i kolejno: SP8, SP4, Zespół Szkół Społecznych, SP7, SP6, SP9, Katolicka Szkoła Podstawowa, Zespół Szkół Specjalnych.

foto: Piotr Morawski

video: Agnieszka Nycz

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
nauczyciel
11 lat temu

Dzieci były zachwycone. To jedna z lepszych imprez dla szkół na hali OSiR. Dziękuję organizatorom i czekam na kolejne. Słowa uznania należą się również redakcji za wyśmienitą relację.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content